Боснія назвала умову, за якої може віддати Україні скандальну ікону

Поділитися
Україна неодноразово вимагала від Боснії повернути ікону.

Боснія і Герцеговина може передати Україні ікону Миколая Чудотворця, яка була незаконно вивезена з окупованого Луганська й подарована міністру закордонних справ РФ Сергію Лаврову, в тому випадку, якщо Україна доведе, що шукала ікону до зустрічі сербського лідера Боснії Мілорада Додіка з міністром Лавровим, передає n1info.com.

"Якщо Україна доведе, що шукала ікону до того дня, коли я зустрічався з міністром Лавровим, я погоджуся передати її", - сказав Додік, зазначивши, що досі не отримав від України відповіді про пошуки ікони.

За його словами, про ікону він згадав у контексті необхідності судової реформи в Боснії, оскільки люди будуть раді, якщо деякі посадові особи Республіки Сербської отримають "кілька років тюремного ув'язнення"

"Приклад тому - ікона, про яку постійно говорять, хоча Україна її не шукає. Є заява Агентства з координації поліцейських органів Боснії, яке відповідає за співпрацю з Інтерполом, про те, що Інтерпол не володіє даними про пошуки ікони", - сказав Додік.

При цьому Україна неодноразово вимагала від Боснії повернути ікону. На одне зі звинувачень Мілорада Додіка в тому, що Україна не займається пошуками своєї ікони, глава МЗС України Дмитро Кулеба відповів: "Українська ікона обпалила руки навіть досвідченим у цинізмі російським дипломатам, які від неї відхрестилися. Але пан Додік продовжує брехати, перевершуючи своїх старших друзів. Україна надалі вимагає повернення ікони". 

Нагадаємо, 14 грудня міністр закордонних справ Росії Сєргєй Лавров отримав у подарунок від головуючого у президіумі Боснії та Герцоговини Мілорада Додіка 300-літню ікону з Луганська з позолотою. 

Посол України в Боснії та Герцоговині одразу ж звернувся з відповідним листом до влади, аби з'ясувати, як картина, яка є частиною культурної спадщини України, опинилася в іншій країні. Дипломат також нагадав, що Луганськ сьогодні тимчасово перебуває під окупацією Росії, тому такий подарунок можна розцінювати як підтримку російської політики на сході нашої країни. 

Через декілька днів боснійська прокуратура розпочала розслідування того, як ікона з України потрапила на територію БіГ. 

25 грудня МЗС Росії передало цінний подарунок назад у Боснію, аби з'ясувати його походження через офіційні відомства, зокрема й Інтерпол. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі