Україна технологічно не готова до того, щоб вводити повноцінне дистанційне навчання. Про це повідомив голова парламентського комітету з питань освіти і науки Сергій Бабак, передає Радіо Свобода.
Він пояснив, що дистанційна освіта і онлайн-освіта не можуть повністю замінити традиційну форму навчання. Однак вони можуть бути додатковим інструментом для отримання знань.
"Робити її повноцінною? Вона ще до цього не готова технологічно і це зовсім інші методи викладання", - зауважив Бабак.
При цьому він додав, що саме дистанційна освіта може бути виходом в умовах пандемії, незважаючи на критику, в тому числі з боку батьків.
"Що стосується першого вересня. Я розумію, що люди не хочуть дистанційної освіти. Я розумію, що часто це свої власні інтереси («Мені нема з ким залишити дитину»)... Я все розумію. Є дуже багато причин і всі вони мають право на життя. Єдине, що у мене є до всіх батьків просте запитання: а якщо 1 вересня заборонять дітям йти в школу, що робити? Взагалі нічого не робити? Тоді, може, все ж краще дистанційна освіта? Ну, це хоч якийсь елемент доступу до знань", - сказав Бабак.
Раніше в РНБО доручили розпочати технічну підготовку до дистанційного навчання з 1 вересня.
Школярів, як і студентів, перевели на дистанційне навчання в рамках карантину, оголошеного в березні по всій країні через поширення коронавірусу. 6 квітня стартував проект Всеукраїнська школа онлайн, в рамках якого в ефірах українських телеканалів викладалися 11 шкільних дисциплін. Протягом двох місяців проект набрав 15,6 млн переглядів на YouTube-каналі.
Докладніше про перспективи дистанційного навчання в Україні читайте в статті Івана Волкова "Університет в смартфоні" для читачів ZN.UA.