Україна сподівається на приєднання ООН до Кримської платформи – МЗС України

Поділитися
Україна сподівається на приєднання ООН до Кримської платформи – МЗС України © Офіс президента
Вона також розраховує на більш активний підхід з боку ООН до питань протидії військовій агресії РФ.

Україна підтвердила відданість засадам сучасного світоустрою, закладеним у положеннях Статуту ООН, яка сьогодні відзначає 76-ту річницю заснування. Наша держава також розраховує на приєднання ООН до Кримської платформи, інформує пресслужба Міністерства закордонних справ.

"Враховуючи роль ООН у питаннях деокупації Криму, зокрема у контексті ухвалених Генеральною Асамблеєю ООН резолюцій щодо територіальної цілісності України, проблеми мілітаризації Криму та щодо захисту прав людини в Криму, Україна сподівається на приєднання ООН до Кримської платформи", - йдеться в повідомленні.

В МЗС також сподіваються на більш активний і конструктивний підхід з боку керівництва ООН до питань протидії військовій агресії РФ проти України.

Зазначається, що що важливим завданням залишається втілення зусиль з реформування та вдосконалення ООН, її зміцнення та адаптації до вимог сучасності. 

"Продовжимо проводити цілеспрямовану політику протидії зухвалим спробам окремих держав підірвати закріплений Статутом ООН світовий порядок, нав'язати міжнародному співтовариству логіку агресії і реваншизму, переписати світову історію", – підкреслили у відомстві.

В міністерстві наголосили: "Одним з найуспішніших прикладів нашої співпраці є подолання гуманітарних наслідків російської агресії. Готові до подальшої взаємодії в цій сфері для забезпечення потреб постраждалого цивільного населення вздовж лінії розмежування і на тимчасово окупованих територіях".

Нагальним напрямом діяльності ООН в Україні є підтримка процесів відновлення та миробудівництва в Донецькій та Луганській областях задля мирної та безпечної реінтеграції окупованих територій.

Перший саміт Кримської платформи відбувся 23 серпня в Києві.

У ньому взяли участь представники 46 держав, НАТО, ЄС, Ради Європи та ГУАМ. За підсумками саміту вони підписали Декларацію, закріпивши статус Кримської платформи як консультаційно-координаційної формату деокупації півострова.

Зусилля російської дипломатії і спецслужб були спрямовані на зрив саміту. Детальніше - у статті Володимира Кравченка «Як Путін вставляє палиці в Кримську платформу». Про те, що Україна розраховує отримати від нового формату - в інтерв'ю заступниці постійного представника президента України в АРК Тамілою Ташевою «Ключове для мене - що буде після саміту Кримської платформи» для читачів ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі