Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба зазначив, що наша країна робить усе можливе, щоб українців, яких незаконно та безпідставно кинули в Білорусі за ґрати, звільнили. Міністр висловив свою думку в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».
"Я знаю імена українців, яких незаконно, безпідставно кинули в Білорусі за ґрати. Ми робимо все можливе для того, щоб до них ставилися гідно, поки вони за ґратами, і щоб їх звільнили. Ми не розірвали контакти, у нас є посольство і посол у Білорусі. Захист інтересів українців, які потерпають від репресій білоруського режиму, є наразі їхнім головним завданням", – наголосив Кулеба.
Глава МЗС підкреслив, що бачить щонайменше дві реальні загрози, які можуть надходити з Білорусі в Україну.
"Перша загроза - це потенційна військова загроза. Я свідомо кажу потенційна, тому що поки що ми не бачимо там прямих ознак підготовки військової агресії. Друга загроза - це повторення міграційних криз, які Білорусь влаштувала з Литвою та Польщею. Ясно, що Україна становить менший інтерес, бо ми все одно виловимо прохачів притулку в ЄС. Або якщо вони навіть потраплять до ЄС, за угодою про реадмісію ми їх приймемо назад. Але все одно це криза та проблема. Тому я виступаю за зміцнення білорусько-українського кордону", – заявив міністр.
Детальніше про те, як режим Лукашенко використовує міграційну кризу, читайте в інтерв’ю директора Польського інституту міжнародних відносин Славоміра Дембського, яке для читачів ZN.UA записав Олександр Хребет.
Після чергових сфальсифікованих виборів і придушення масових протестів Лукашенко почав прискорено дрейфувати в бік Кремля.
За формального збереження суверенітету Білорусі її інкорпорація до складу Росії збільшує ризики в сфері безпеки для Балто-Чорноморського регіону в цілому та України зокрема. Про ризики Союзної держави Росії і Білорусі читайте в статті Володимира Кравченка «Росія «м'яко» анексувала Білорусь: що це означає для України» у ZN.UA.