РНБО обговорюватиме боротьбу із «Дельта» штамом коронавірусу

Поділитися
РНБО обговорюватиме боротьбу із «Дельта» штамом коронавірусу © Сайт РНБО
Він набагато агресивніший та «обходить» більшість вакцин

Україна починає готуватися до боротьби з «Дельта» штамом коронавірусу (вперше виявлений в Індії). Питання необхідних заходів безпеки будуть розглядати на завтрашньому засіданні РНБО. Про це повідомив голова комітету Верховної ради України з питань здоров’я нації Михайло Радуцький на свої сторінці Facebook.

«ВООЗ зафіксувала випадки зараження «індійським» («Дельта») штамом вже у 92 країнах світу. За підрахунками інфекціоністів, 96% усіх нових випадків коронавірусу – це саме «індійський» штам. Погіршується епідеміологічна ситуація у Великій Британії. Спалах хвороби призупинив плани щодо зняття карантинних обмежень у королівстві. В сусідній Росії в середньому за добу помирає понад 500 людей – більшість смертей спричиняє саме «Дельта». Навіть офіційна влада визнає, що російська вакцина Sputnik V виявилась неефективною проти нової мутації», — написав Радуцький.

Він попереджає про ризик, що згодом хвиля дійде до України. При цьому «Дельта» дуже небезпечний.

«За даними Public Health England, «дельта-штам» у 1,6 рази агресивніший, ніж вже добре нам відомі, у 2,3 рази частіше призводить до госпіталізації, у 1,5 рази частіше – до реанімації. Для початку спалаху в регіоні достатньо невеликої кількості інфікованих - вірус настільки агресивний, що навіть одна хвора людина може спровокувати хвилю епідемії», - попередив голова комітету.

Проте в Україні відсутні технічної можливості самостійно виявляти «індійський» штам. МОЗ відправляє до Лондона зразки із різних регіонів та чекає від ВООЗ нові тест-системи, здатні одразу визначати штам «Дельта».

На завтрашній нараді РНБО, зокрема, будуть обговорювати «Дельта» штам коронавірусу. І комітет рекомендує наступні кроки:

  • Повернути обов’язкове ПЛР-тестування на кордоні

17 червня уряд пом’якшив карантинні обмеження. В Україні як державі «зеленої» зони, скасували норму про обов’язкове ПЛР-тестування для громадян, які в’їжджають в країну. Потрібно запровадити жорсткий контроль для українців, котрі повертаються не лише з Росії, Великої Британії, але й з курортних напрямків – Туреччини, Єгипту тощо.

  • Посилити контроль щодо карантинних обмежень

Норми щодо маскового режиму та соціальної дистанції продовжують діяти, незважаючи на «зелену зону». Але ми вже не так жорстко контролюємо їхнє дотримання.

  • Максимально прискорити вакцинацію

Минулого тижня було зареєстровано декілька рекордів з вакцинації населення: максимальна кількість щеплень за добу та за тиждень. Але поки що повний курс вакцинації пройшли лише 360 тисяч громадян. Щеплення мають терміново зробити групи, які за родом діяльності стикаються з великою кількістю людей. Це стосується працівників транспортної галузі, громадського харчування, вчителів та інших. Як альтернатива щепленню — регулярне ПЛР-тестування, щоб не наражати на небезпеку інших людей.

  • Посилити аналітичну роботу

«Дельта-штам» вражає і людей, які вже перехворіли коронавірусом. Важливо налагодити централізований збір даних про всі випадки захворювання на COVID-19, визначивши більш та менш вразливі для вірусу групи населення. І вже з урахуванням цього планувати карантинні обмеження.

  • Продовжити інтенсивну підготовку опорних лікарень до четвертої хвилі

Поки у країні фіксуються рекордно низькі показники нових хворих на коронавірус, є час підготувати лікарні: закупити необхідне обладнання, встановити кисневі станції, посилити команди лікарів.

Нагадаємо, що Міністерство закордонних справ та МОЗ мають підготувати пропозиції про обмеження щодо пересування між Україною та країнами, де поширюється штам коронавірусу “Дельта”. Про це йшлося під час селекторної наради в Офісі президента.

У Всесвітній організації охорони здоров’я повідомили про те, що штам коронавірусу "Дельта", що вперше був зафіксований в Індіїї, потрапив вже у 92 країни. У ВООЗ зазначили, що цей штам викликає "особливу стурбованість, оскільки більш заразний і швидко поширюється світом".

Крім того, в Індії виявили новий варіант штаму COVID-19 delta+. Вперше цей штам зафіксували в штаті Махараштра. Зараз влада зареєструвала 25 таких випадків. Експерти в Індії припускали, що delta+ коштом мутацій, уперше виявлених у варіанту вірусу з Південної Африки, може чинити опір дії вакцин, і набутому імунітету.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі