Жителі Фінляндії вчетверте виявилися на верхньому рядку рейтингу найщасливіших країн світу. Україна займає 110-у сходинку зі 149 у рейтингу щастя за 2018-2020 роки.
Про це свідчать дані дослідження Мережі рішень для сталого розвитку (SDSN).
Десятка найщасливіших країн світу виглядає так:
- Фінляндія
- Данія
- Швейцарія
- Ісландія
- Нідерланди
- Норвегія
- Швеція
- Люксембург
- Нова Зеландія
- Австрія
"Доповідь фокусується на наслідках пандемії й на тому, як живуть люди в усьому світі. Була подвійна мета: по-перше, зосередитися на впливі COVID-19 на складі та якості життя людей, а по-друге, описати та оцінити, як уряди справляються з цією пандемією", - йдеться в заяві авторів дослідження.
Заміри рівня щастя в різних країнах світу були зроблені на основі соціологічних досліджень компанії Gallup. Експерти цікавилися у респондентів, наскільки часто вони відчувають позитивні або негативні емоції, як вони оцінюють якість свого життя в країні.
У 2020 році дослідники виявили шість чинників, що підтримують добробут людей і якість їх життя:
- дохід,
- здоров'я,
- той, на кого можна розраховувати,
- свобода,
- щедрість,
- довіра.
20 березня у світі відзначають Міжнародний день щастя. Він був заснований Генеральною Асамблеєю ООН 28 червня 2012 року з метою підтримки ідеї, що прагнення до щастя є невід'ємним бажанням кожної людини на планеті, а так само як нагадування урядам, щоб при підрахунку добробуту нації вони враховували також такі фактори, як рівень щастя, оскільки тільки одні економічні показники не дають об'єктивної картини.
Раніше повідомлялося, що Україна втратила позиції у світовому рейтингу щастя. У ТОПі рейтингу з 41 країни знаходиться Киргизстан, свідчать дані міжнародного опитування Gallup International, який в Україні проводили фонд "Демократичні ініціативи" та Київський міжнародний інститут соціології.
В кінці 2020 роки кількість щасливих людей в Україні (49%) було більше числа нещасних (35%). У порівнянні з минулим роком індекс щастя в українців впав з + 33% до + 14%.
У світі 54% опитаних вважають себе щасливими й лише 14% вважають себе нещасними, а близько третини (31%) не відносять себе ні до щасливих, ні до нещасних людей. Таким чином, індекс щастя у світі складає 40%.
У списку найщасливіших країн Киргизстан, Казахстан, Еквадор і Колумбія, Азербайджан і Нігерія, а найнещасливішими вважають себе жителі Північної Македонії (-3%), Гани (0%), Гонконгу (7%) і Вірменії (12%).
Згідно із заявою авторів дослідження, ні ступінь економічного розвитку конкретного регіону, ні сам регіон не впливають на рівень відчуття щастя. Не формують його також матеріальне становище або наявність війни.
Аналітичний центр Legatum Institute також оприлюднив щорічне дослідження індексу процвітання країн світу. Оцінювалося 167 країн по 12 позиціях.
Україна піднялася зі 111 на 96 місце в рейтингу процвітання, в якому зі 167 країн світу за 2019 рік.
У загальну оцінку індексу процвітання входить 12 позицій, за якими оцінювалася Україна: безпека (145 місце зі 167), особиста свобода (85), якість державних послуг (81), соціальний капітал (148), умови для підприємництва (71) і інвестицій (113), доступ до ринку та інфраструктура (87), якість економіки (87), умови життя (69), охорону здоров'я (114), освіту (37) і екологія (127).
При цьому найвищу оцінку Україна отримала у сфері освіти (37), а найнижчу - у сфері соціального капіталу (148) і безпеки (145).
Також вчені з університетів Макгілла (Канада) і Барселони (Іспанія) з'ясували, що спільноти, в яких гроші відіграють мінімальну роль, показують один з найвищих рівнів щастя.
Економічне зростання часто пов'язують з відчуттям щастя. Так, минулого року американські вчені показали, що чим більше грошей у людини, тим щасливіше вона себе відчуває. Але нове дослідження показало, що, можливо, такі висновки необхідно переглянути. Автори намагалися з'ясувати, як оцінюють своє суб'єктивне благополуччя люди зі спільнот, де гроші відіграють мінімальну роль і які зазвичай не включають у світове дослідження щастя.