"Ukraine. Open for U": Мінекономрозвитку представило рекламний ролик для інвесторів

Поділитися
Ролик розповідає про потенціал України
Автори відео хваляться великою кількістю фахівців і великим потенціалом країни у багатьох сферах.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі зняло презентаційний відеоролик "Ukraine. Open for U" ("Україна. Відкрита для вас"), який демонструє великий потенціал" України та її громадян.

Відеофільм був створений до Американсько-українського бізнес-саміту, який відбудеться 12-13 липня у Вашингтоні.

"Цей саміт спрямований на те, щоб показати результати, яких вдалося досягти завдяки реформам і залучити якомога більше інвестицій в нашу країну, допоможе прискорити розвиток економіки", - повідомляє прес-служба МЕРТ в Facebook.

Серед сильних сторін України автори ролика вказують великий потенціал у розвитку IT-технологій, аграрної, промислової, енергетичної та авіабудівній сферах. Зокрема, відзначається велика кількість фахівців, особливо в сфері IT, інженерії та авіапромисловості, високий рівень грамотності населення (99,7%) і вказується, що українці є четвертою найбільш освіченою нацією в світі. Також, згідно з даними ролика, 4 з 10 європейських транспортних коридорів, що йдуть через Україну, а в самій країні 170 000 км доріг та 22 000 км залізничних шляхів. Крім того, Україна є привабливою країною для відкриття бізнесу, де це можна реалізувати лише за два дні.

Разом з тим, наведені в ролику приклади є дещо утопічною. Так, станом на 3 квітня площу ям на українських дорогах оцінили в 5,8 млн кв. м. Тільки на капітальний ремонт автомобільних доріг державного значення потрібно 500 млрд грн. А коштів, передбачених держбюджетом, 3,4 млрд грн, ледь вистачає на експлуатаційне утримання доріг в мінімальному обсязі. Однак, незважаючи на те, що більше половини передбачених коштів буде спрямовано виключно на ліквідацію руйнувань, усунути вдасться лише 40% ям. Також у 2014 році Україна втратила п'ять позицій в рейтингу ІТ-розвитку, опустившись на 73-е місце, а в самій країні не вистачає фахівців в даній галузі. Кількість IT-фахівців в Україні 2014 року склало близько 250 тисяч осіб, з них 40 тисяч - сертифіковані висококласні фахівці, що створюють конкурентоспроможну експортноорієнтовану продукцію. При цьому, існуючий річний приріст IT-спеціалістів становить 15,5 тисячі чоловік, і він не в змозі забезпечити потреби індустрії. Дефіцит у 2015 році може скласти майже 100 тисяч фахівців в IT-експорті і майже 70 тисяч на внутрішньому ринку.

У цілому триває відтік фахівців різних професій з України. Тільки за 2014 р. відсоток спеціалістів з досвідом роботи, які планували виїхати за кордон з метою працевлаштування вже в найближчому році, виріс більш ніж в два рази - з 7 до 16. А станом на 1 лютого 2015 р. кількість постійного населення України склало 42,7 млн осіб, що на 150 тис. менше, ніж у лютому 2014-го.

Нещодавно Україна увійшла до топ-100 рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business-2015, піднявшись на 16 позицій і зайнявши 96 місце. Укладачі рейтингу відзначили ряд покращень у бізнес-кліматі України. Серед них, наприклад, виділяють спрощення процесу сплати податків для компаній, завдяки введенню електронної системи подання декларацій та сплати єдиного соціального податку. Однак найближчі сусіди випереджають нашу країну: Польща зайняла в рейтингу 32-е місце, Болгарія - 38-е, Румунія - 48-е, Білорусь - 57-е, РФ - 62-е, Молдова - 63-е. Так Україна має порівняно низький рейтинг, зокрема, за трьома з 10 категорій, вимірюваних Doing Business: наприклад, за процедурою підключення до електромереж у підприємців (185 місце), ведення міжнародної торгівлі (154 місце) і вирішенню неплатоспроможності (142 місце). При цьому, незважаючии на офіційні поліпшення, українські бізнесмени ніяких поліпшень не відчули, навпаки, становище багатьох з них за цей час погіршився.

Мінекономрозвитку представило барвистий якісний відеоролик. Разом з тим не варто забувати про питання більш насущне - проведенні реформ.

"Реформи повинні мати мету. Щоб не гасити постійно пожежа, працюючи в режимі "сьогодні на вчора", а все ж подумати про майбутнє і працювати на нього, чітко і послідовно, не дозволяючи кризі бути нескінченним. Вже від мети будуть залежати і набір інструментів , і пріоритети використання вкрай обмежених ресурсів при порятунку гинуть активів нашої економіки ", - зазначає Юлія Мостова в своїй статті "Корсет для мрії "для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі