"Нічого не змінилося. Перенесли видачу в сусіднє угорське місто Кішварда. Що змінилося? Люди сіли на електричку, 7 хвилин йде електричка, і вони вже в Кішварді, там приймають. На економіку воно не впливає і не впливає на регіон. У інших є інша думка. Якщо ми йдемо в Європу, і девіз "без кордонів", що дає подвійне громадянство? На кожному паспорті члена ЄС не пишеться країна, пишеться "Європейський Союз". Ми хочемо в ЄС? Хочемо", - заявив Москаль в ефірі телеканалу.
Він додав, що українці отримують угорські паспорти з різних причин. Разом з тим Угорщина робить все, щоб мешканці Закарпаття все одно залишилися на території України.
"Багато беруть для того, щоб знайти роботу, інші беруть, щоб отримати пенсію, треті – щоб возз'єднатися з родичами. Немає таких, щоб всі брали через патріотизм, любов, у кожної людини є свої причини. Угорщина не може прийняти таку кількість людей, і вона все робить, щоб ці люди залишилися на території Закарпаття, допомагає їм", - зазначив Москаль.
Нагадаємо, у вересні ЗМІ оприлюднили відео, на якому громадяни України отримують угорські паспорти та промовляють присягу на вірність Угорщині у консульстві в Береговому.
У МЗС України відреагували на нього, заявивши про готовність вислати угорського консула, якщо цього не зробить Угорщина. Голова угорської дипломатії Петер Сійярто назвав ці обіцянки української сторони "особливо недружнім актом" і звинуватив український уряд у спробі "залякати закарпатських угорців".
27 вересня генеральний прокурор Юрій Луценко заявив про те, що СБУ розслідує кримінальне провадження за фактом отримання паспортів Угорщини громадянами України, а отримання подвійного громадянства тягне за собою позбавлення громадянства України.
Вже у жовтні послу Угорщини в Україні Ерно Кешкеню вручили ноту про те, що консула Угорщини у місті Береговому Закарпатської області оголошено персоною нон-грата і він має виїхати з України упродовж 72 годин. Своєю чергою Будапешт вислав першого секретаря посольства України в Угорщині, 8 жовтня він повернувся в Україну.
Докладніше про угорсько-українське протистояння читайте у статті Володимира Кравченка "Ілюзія добросусідства" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".