У Львівській області протестуючі в двох місцях перекрили трасу Київ-Чоп в рамках протестної акції проти відкриття ринку землі в Україні. Також в рамках акції перекрити дороги планують ще в ряді областей України.
Як повідомили в поліції Львівській області, близько 100 представників аграрного бізнесу безперервно ходять по пішохідному переходу в селі Малі Підліски на трасі Київ-Чоп. Також кілька десятків людей також безперервно ходять по пішохідному переходу біля райцентру Стрий.
"Пропускають транспорт з дітьми, накопичення транспортних засобів значне. На стаціонарному посту патрульні автомобілі направляють в об'їзд", - йдеться в повідомленні.
Передбачається, що протестувальники перекриють такі ділянки дороги:
Черкаська область: автошлях М05, поблизу м.Жашків (поворот на с.Тихий Хутір; автошлях Е95, пост поліції поблизу м.Умань.
Чернігівська область: автодорога М01, с. Кіпті Козелецького району.
Тернопільська область: автошлях М19, Горішньовигнанська сільська рада Чортківський р-н (біля старої нафтобази).
Кіровоградська область: автошлях М12, за 10 км. від м.Новоархангельськ.
Миколаївська область: автошлях М14, окружна дорога м.Миколаїв, на повороті на с. Стара Снігурівська, Вітовського району.
Хмельницька область: автошлях Е50, с.Прибузьке.
Вінницька область: автошлях поблизу с. Писарівка Вінницького району; автошлях біля с.Махнівка (на перехресті), Козятинський район; автошлях Р36, смт Шпиків Тульчинського району.
Одеська область: автошлях М05, Е 95, с.Демидове.
Полтавська область: автошлях М03, с. Марянівка, Великобачаганський район; автошлях М03, с. Чутово.
Волинська область: автошлях М19, Т0311, с. Вербка, Володимиро-Волинський р-н.
Рівненська область: автошлях М06, с. Дядьковичі
Львівська область: автошлях Н17, с. Малі Підліски, Жовківський р-н.
Житомирська область: автошлях М21, с. Осикове Бердичівського району.
У свою чергу в Нацполіції відзначили, що рух на автомагистрялях у зв'язку з протестами лише обмежується, в цілому обстановка спокійна.
Люди протестують проти законопроекту, яким відкривається ринок землі. Документ включений в проект порядку денного роботи Верховної Ради України на цьому тижні. Учасники акцій протесту обурені, що влада планує прийняти даний законопроект до проведення парламентських слухань щодо земельної реформи, які призначені на 4 грудня 2019.
Зазначимо, що за даними соціологічних досліджень більше половини населення України підтримують запровадження ринку землі в країні, однак 69% проти надання дозволу іноземцям купувати землю коли-небудь. Однак згідно з планами Кабміну, у першу чергу право на купівлю землі отримають українці, а для іноземців ринок відкриють через 4 роки.
Детальніше про реформу ринку землі читайте в статті "Земельна реформа чи вибоїстий шлях в далеке минуле" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".