Учасники нападу на Гандзюк дали викривальні свідчення – Лисенко

Поділитися
Учасники нападу на Гандзюк дали викривальні свідчення – Лисенко П'ятеро підозрюваних визнали провину й уклали угоду зі слідством, їм змінили підозру © Сергій Нікітенко/Facebook
Чи було після цього оголошено нові підозри, речник ГПУ не уточнив.

Підозрювані виконавці нападу на активістку, радницю мера Херсона Катерину Гандзюк, уклали угоду зі слідством, повністю визнали провину та дали викривальні свідчення, повідомив "Українській правді" речник ГПУ Андрій Лисенко.

"4 квітня 2018 року ці п'ятеро підозрюваних звернулися із заявами до процесуального керівника щодо укладення угод про визнання винуватості", - розповів журналістам Лисенко.

Після чого Генеральна прокуратура України змінила підозру Віктору Горбунову, Микиті Грабчуку, В'ячеславу Вишневському, Володимиру Васяновичу та Сергію Торбіну ("Оперу"), якого слідство вважає організатором групи виконавців.

"Вони беззастережно визнали провину у вчиненні інкримінованих їм злочинів, надали правдиві, послідовні та повні свідчення про події, зокрема і викривальні свідчення щодо своєї участі в злочині, а також участі в ньому інших осіб", - пояснив він.

За словами Лисенка підозру виконавцям змінили на ч. 2 ст. 28 (вчинення злочину групою осіб за попередньою змовою), ч. 2 ст. 121 (умисне тяжке тілесне ушкодження, вчинене способом, що має характер особливого мучення, з метою залякування потерпілого або інших осіб; вчинене на замовлення, або таке, що спричинило смерть потерпілого). Їм загрожує від семи до дести років позбавлення волі.

На уточнююче запитання про те, чи були після викривальних показань підозрюваних виконавців нападу на Гандзюк оголошені нові підозри, речник Генпрокуратури відповів, що не володіє іншою додатковою інформацією у цьому кримінальному провадженні.

У справі про вбивство херсонської активістки Катерини Гандзюк офіційно підозру у вчиненні злочину оголошено сімом особам. Досудове розслідування продовжено до 3 липня 2019 року.

За словами батька Гандзюк, напад на його доньку замовили голова голова Херсонської облради Владислав Мангер (виключений з "Батьківщини"), голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв і його заступник Євген Рищук ("Блок Петра Порошенка"). Імовірних замовників і організаторів замаху активістка також називала у своєму передсмертному інтерв'ю.

8 квітня Євген Рищук написав заяву про звільнення з посади, 12 квітня президент Порошенко погодив відставку Андрія Гордєєва.

11 лютого ГПУ оголосила Мангеру підозру у замовленні вбивства Катерини Гандзюк. За рішенням суду підозрюваний перебував під арештом, звідки вийшов під заставу. 2 квітня суд відмовився взяти Мангера під варту, в якості запобіжного заходу розпорядився одягнути на голову облради електронний браслет і забрати закордонний паспорт терміном до 1 липня.

На початку квітня Владислав Мангер вийшов на роботу. За три дні суд відмовився продовжити його відсторонення від посади.

Радниця мера Херсона Катерина Гандзюк померла 4 листопада 2018 року в київській лікарні. Офіційна причина смерті: поліорганна недостатність і хімічні опіки 39% тіла внслідок нападу з використанням хімічної речовини (сірчаної кислоти).

Докладніше про необхідність притягнення до відповідальності всіх причетних до вбивства Каті Гандзюк читайте у статті Масі Найєма "Сіре зло" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі