Шевченківський райсуд Києва відмовився продовжити відсторонення від посади голови Херсонської облради підозрюваному в організації вбивства Катерини Гандзюк Владиславу Мангеру.
Як повідомляє "Громадське", сторона обвинувачення просила продовжити відсторонення Мангера на два місяці, наголошуючи на ризиках тиску на потенційних свідків та необхідності проведення допитів та експертиз.
Натомість сторона захисту заперечувала, аби суд продовжив вісторонення від посади. Захист наголошував, посада Мангера не передбачає впливу на депутатів, він лише координує проведення нарад. Також вони зазначили, що не можна продовжувати те, що вже завершувалось (попередній термін відсторонення закінчився 6-го квітня).
Адвокати додали до матеріалів заяву депутатів обласної ради з вимогою повернути Мангера на посаду. Та наголосили, що прокурори мали місяць на допит Мангера.
Сам Мангер підтримав своїх захисників та наголосив на тому, що не має можливості впливати на депутатів, а свідчення інших підозрюваних Торбіна та Павловського - суперечливі.
Прокуратура може оскражити рішення суду.
Зазначимо, що 12 квітня голова Херсонської облради Владислав Мангер вийшов на роботу після виписки із лікарні. 8 квітня Владислав Мангер потрапив до лікарні через проблеми з серцем. Того ж дня мало відбутися судове засідання, під час якого судді розглянути подання ГПУ про продовження на два місяці строку відсторонення Мангера від посади голови Херсонської облради.
На засіданні 2 квітня суд відмовився взяти під варту Владислава Мангера. В якості запобіжного заходу суд розпорядився одягнути на голову облради електронний браслет і забрати закордонний паспорт терміном на 60 днів, до 1 липня.
Раніше журналісти опублікували передсмертне інтерв'ю Катерини Гандзюк, в якому вона називає ймовірних замовників і організаторів замаху.
У справі про вбивство херсонської активістки Катерини Гандзюк офіційно підозри в скоєнні злочину повідомлено семи особам. Досудове розслідування продовжено до 3 іля 2019 року.
Детальніше про необхідність притягнення до відповідальності всіх причетних до вбивства Каті Гандзюк читайте в статті Масі Найєма "Сіре зло" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".