У ЗСУ висловили ряд претензій до вітчизняних мінометів "Молот"

Поділитися
У ЗСУ висловили ряд претензій до вітчизняних мінометів Погані шини, погана опорна плита, занадто ніжні механізми - неповний перелік основних "косяків" "Молота"
Критиці військових піддалася більша частина вузлів, з яких складається "Молот".

У Збройних силах України є цілий ряд претензій до сумно відомих мінометів "Молот", що поставлені на озброєнні армії; про це на засіданні парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони заявив колишній заступник командира 72-ї окремої механізованої бригади Збройних сил України Олександр Самарський, передає УНІАН.

"Міномет може перевозитися як приховано, так і буксиром за автомобілем. За 3-4 таких буксирування лопалися шви на колісній базі. Однак ці проблеми з часом почали усувати. Такі ж проблеми були і з опорною плитою міномета, ці плити нам замінювали. Те, що говорилося про проблеми з механізмом заряджання, так ці механізми більш ніжні, ніж на мінометі "Сани", і потребують більшого догляду. Дійсно, якщо кулачки у механізмі подвійного заряджання не змастити і не почистити, то вони заїдають і не роздвигаються", - сказав він.

Армійці вказали і на інші прорахунки у конструкції і недоліки вітчизняного міномета; наприклад, розкритикували недостатньо надійний механізм запобігання подвійному заряджанню, окрім цього, військові незадоволені прицілами на мінометах.

З моменту постановки на озброєння самопідрив стався з дванадцятьма мінометами, при цьому загинуло щонайменше 12 військовослужбовців.

Раніше голова парламентського Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем'якін повідомив про те, що метал для мінометів "Молот" не відповідає технічним характеристикам. "Експерти по металу стверджують, що марка сталі стволів не відповідає технічним характеристикам – вона м'якша, ніж повинна бути", - зазначив він.

Нагадаємо, вранці 6 липня на території Рівненського загальновійськового полігону під час навчань вибухнув міномет М120-15 "Молот". Унаслідок події загинули троє військовослужбовців, ще дев'ятеро дістали поранення. Основною версією загибелі військовослужбовців є порушення заходів безпеки, заявили у Міністерстві оборони України.

Відкрито провадження за ч. 3 статті 414 Кримінального кодексу України (порушення правил поводження зі зброєю, а також із речовинами і предметами, що становлять підвищену небезпеку для оточуючих).

Президент Петро Порошенко заборонив до повного закінчення розслідування застосовувати на навчаннях міномети, через які стався трагічний інцидент.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі