У Раді розповіли про проблеми з металом для мінометів "Молот"

Поділитися
У Раді розповіли про проблеми з металом для мінометів "Молот" За даними експертів, "Молоти" виготовляються з м'якої сталі © vpzhr.gp.gov.ua
Їх "підозрюють" у низці інцидентів в українській армії, триває розслідування смертельного вибуху "Молоту" на Рівненському полігоні.

Метал, який використовується для виготовлення мінометів "Молот", не відповідає технічним характеристикам. Для виготовлення стволів мінометів цього типу використовується непідходяща марка сталі – вона м'якша, ніж має бути, наголосив голова парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем'якін.

"Експерти по металу стверджують, що марка сталі стволів не відповідає технічним характеристикам – вона м'якша, ніж повинна бути", - зазначив він на засіданні Погоджувальної ради лідерів фракцій та голів комітетів парламенту у понеділок, 9 липня.

Кожем'якін також нагадав про трагедію на Рівненському військовому полігоні у п'ятницю, 6 липня. Унаслідок вибуху "Молоту" загинули троє військових, поранення дістали ще дев'ятеро. "Це вже 12 загиблих і 38 поранених від цього міномета "Молот", - цитує депутата УНІАН.

У зв'язку із цим депутат закликав спікера Верховної Ради Андрія Парубія підписати законопроект 1793 "Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо встановлення відповідальності за порушення законодавства у сфері підтвердження відповідності, виготовлення, виробництва, реалізації, придбання продукції, робіт та послуг у військовій сфері".

Відповідний законопроект був ухвалений 226 голосами, проте згодом заблокований депутатом Іваном Вінником. Він мотивував це тим, що його карткою скористались за його відсутності у сесійній залі.

Нагадаємо, вранці 6 липня на території Рівненського загальновійськового полігону під час навчань вибухнув міномет М120-15 "Молот". Унаслідок події загинули троє військовослужбовців, ще дев'ятеро дістали поранення. Основною версією загибелі військовослужбовців є порушення заходів безпеки, заявили у Міністерстві оборони України.

Відкрито провадження за ч. 3 статті 414 Кримінального кодексу України (порушення правил поводження зі зброєю, а також із речовинами і предметами, що становлять підвищену небезпеку для оточуючих).

Президент Петро Порошенко заборонив до повного закінчення розслідування застосовувати на навчаннях міномети, через які стався трагічний інцидент.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі