За даними військовослужбовців, близько 40 осіб, які позиціонують себе як представники торгово-розважального центру "CITI CENTER", о 8:45 частково демонтували огорожу військової частини А3571 та вивезли військове майно у невідомому напрямку.
На місці події працюють військові прокурори , військова служба правопорядку та представники повітряного командування "Південь" ПС ЗСУ.
"Командування Повітряних сил Збройних сил України застерігає від провокаційних дій поруч із військовими частинами. Адже військовослужбовці добових нарядів, відповідно до статутних обов'язків, мають право застосовувати зброю під час несення служби. Звертаємось до громадян з проханням повідомляти правоохоронні органи про підозрілих осіб поруч з військовими об'єктами або в місцях розташування військ", - додали військові.
Як повідомив "112 Україна" начальник прес-центру Повітряних сил Збройних сил України Роман Юрчило, про ймовірних рейдерів наразі нічого невідомо.
"Про цих людей поки нічого невідомо. Зараз була розмова військового юриста служби правопорядку, який сказав, що жодних документів у цій організації немає на будь-які дії на території цього об'єкту. Поки захоплення об'єкта зупинено, йде з'ясування обставин. Ця земля є землею Міністерства оборони України. На цій землі знаходяться військові об'єкти повітряних сил, тому, безсумнівно, ми будемо захищати свій об'єкт", - пояснив він.
Нагадаємо, у липні поточного року у Кіровоградській області поліція затримала кілька десятків ветеранів АТО, у тому числі одного з командирів батальйону "Донбас", які намагалися попередити рейдерське захоплення сільськогосподарського підприємства. Як повідомив ветеран батальйону "Донбас" і власник охоронного підприємства Євген Шевченко, бійці допомогли фермерові з села Бережинка Черкаської області.
"Рейдери з охоронної компанії "Борисфен", яку контролює народний депутат від "Народного фронту" Юрій Береза, спробували захопити головний офіс підприємства, але повстали селяни. Поліція на виклики не приїжджала протягом двох годин. Приїхали вже по факту, коли селяни розбили "тітушок" і власноруч затримали 31 особу", – повідомив Шевченко.
Згодом, за словами Шевченка, власника-фермера викликали на допит до прокуратури. А до села прибули озброєні поліцейські, які, відмовившись представитися, затримали ветеранів АТО, що охороняли підприємство. Затримання проводилося з порушенням норм КПК і супроводжувалося невмотивованим насильством з боку поліції. Крім того, у затриманих відібрали гроші без оформлення протоколів, стверджував Шевченко.