В Офісі президента не сприйняли всерйоз оприлюднене 17 листопада розслідування Bellingcat про спецоперацію із затримання бойовиків ПВК Вагнера, оскільки розслідувачі роблять висновки на підставі слів відставників з розвідки та спецслужб. Про це повідомив радник голови ОПУ Михайло Подоляк.
«За кожним суттєвим пунктом у тексті Bellingcat застерігає – це не вдалося верифікувати незалежно. Тобто наголошується, що це лише слова конкретних людей. І не більше. Які оцінки дають ці люди, на яких подіях фокусується увага – це відповідальність лише цих людей. Bellingcat не робить жодних висновків про те, що хтось щось "злив", як суспільству розповідали протягом півтора року", - сказав Подоляк, передає "Новое время".
За його словами, розвідка не потребує "специфічних політичних наказів" і діє на оперативному рівні.
Він додав, що глава Офісу президента Андрій Єрмак відповідав за домовленість про припинення вогню на Донбасі — «найважливішу домовленість, яка реально призвела до найдовшої тиші на фронті за всі роки війни», але не відповідав за плани розвідки.
"Андрій Єрмак справді відповідав за цю домовленість... Він регулярно наголошував на важливості коректного ставлення до переговорного процесу. Але за що він точно не відповідав і не відповідає - це за будь-які плани розвідки", - підсумував Подоляк.
Як розповів у розслідуванні журналістам колишній керівник Головного розвідувального управління Міноборони Василь Бурба, причиною відстрочення спецоперації «Авеню» із затрмання найманців ПВК «Вагнер», які звинувачуються у військових злочинах на території України, яку запросив керівник Офісу президента Андрій Єрмак, стало нібито бажання почекати тоді перемир'я на Донбасі.
Тимчасова слідча комісія (ТСК), яка розслідувала обставини перенесення спецоперації та очолювана Мар'яною Безуглою, у понеділок опублікувала звіт, в якому повідомляється, що голова Офісу президента Андрій Єрмака не мав повноважень переносити спецоперацію. Зі звіту при цьому неясно, чи давав він такі вказівки чи ні. Так чи інакше, на момент публікації цього матеріалу українська влада так і не надала жодного офіційного пояснення, чому операцію перенесли.