У заповіднику "Асканія Нова" знову загинули червонокнижні птахи

Фото
Поділитися
Поліція повідомила, що загинув 61 сірий журавель.

На Херсонщині поліція відкрила ще одне кримінальне провадження за фактом загибелі червонокнижних птахів у заповіднику "Асканія-Нова". На сторінці поліції Херсонської області в Facebook повідомляється, що був виявлений 61 мертвий птах.

До начальника відділення поліції №3 (смт Чаплинка) звернувся керівник біосферного заповідника "Асканія-Нова", який повідомив, що на їх території був виявлений 61 мертвий сірий журавель - птиці, що внесені до Червоної книги України. Поліцейські готують кілька примірників птахів для відправки на дослідження. Зараз в дослідницькому інституті в Харкові ще тривають необхідні експертизи мертвих птахів для встановлення причин їх загибелі.

Всього від керівництва заповідника в поліцію надійшло 13 звернень про виявлення мертвими птахів різних видів, серед яких занесені в Червону книгу України.

Слідчі Чаплинського відділення поліції розслідують 6 кримінальних проваджень за фактами загибелі червонокнижних птахів. Зараз всі провадження об'єднані в одне, передбачене ч.2 ст.239 Кримінального кодексу України "Забруднення або псування земель". Кримінальне провадження знаходиться на контролі керівництва обласної поліції.

Нагадаємо, 11 січня 2021 року в заповіднику Асканія-Нова загинули дві сотні червонокнижних журавлів. Передбачалося, що причиною смерті пернатих став пташиний грип, але дослідження не підтвердило цю версію.

Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів повідомила про те, що причиною масової загибелі птахів в заповіднику в Херсонській області стала отрута проти всіх видів гризунів, яку виявили на полях поблизу заповідника.

1 березня, на території заповідника "Асканія-Нова" були виявлені трупи червонокнижних птахів, серед них: огар, орлан-білохвіст, кречет, курганик, лунь польовий. Всього було знайдено 234 загиблих пернатих.

Херсонські аграрії другий рік поспіль страждають від нашестя мишей, які знищують посіви озимих культур. Для боротьби з ними використовуються зареєстровані в Україні родентициди, які й стали причиною масової загибелі птахів в "Асканії-Новій". За словами першого заступника глави Держпродспоживслужби Владислава Седікі, використання препаратів знаходилося в рамках закону.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі