У заповіднику «Асканія-Нова» знову гинуть птахи

Поділитися
У заповіднику «Асканія-Нова» знову гинуть птахи
Ситуація буде погіршуватися, адже весняний переліт птахів тільки почався, а Херсонщина є місцем, де пернаті зупиняються на відпочинок.

На Херсонщині через протравлене зерно знову гинуть червонокнижні птахи - сірі журавлі та огарі, передає " Укрінформ ", посилаючись на повідомлення директора біосферного заповідника «Асканія-Нова» Віктора Гавриленко.

«Наші люди (ред: с/г виробники) Наскільки глибоко непорядні (...) Вчора загинули 18 сірих журавлів і 20 огарів. У всіх ті ж ознаки отруєння препаратом групи бродіфакум (ред: отрута, яку використовують проти всіх видів гризунів. Її виявляли в зерні, обраному на полях поблизу території заповідника). В рамках кримінального провадження були проведені слідчі дії, взяті проби », - повідомив Гавриленко.

За словами директора заповідника, мертвих птахів знайшли на полях.

Він також додав, що близько 20 журавлів, ледь підлетіли, 3 повільно побрели від людей до болота, що свідчить про ознаки захворювання птахів.

Віктор Гавриленко підкреслив, що проблема набуде колосальних наслідків, коли через територію заповідника «Асканія-Нова» пролетять тисячі птахів.

Слова на аграріїв не діють, а значить необхідні більш жорсткі методи вирішення проблеми на державному рівні, а не тільки регіону. Директор заповідника підкреслив, що це проблема всієї України і категорично висловився проти перекладу теми загибелі птахів на рівень місцевої проблеми.

Віктор Гавриленко чекає рішення регіональної комісії з питань ТЕБ НС і розгляду питання, пов'язаного з масовим знищенням сірих журавлів. Він вважає, що хвиля перевірок аграріїв нічого не дала. Вони просто перечекали її і знову повернулися до тих же методів боротьби з гризунами, від яких він застерігав. Гавриленко просить не кидати зерно на поля. З гризунами борються іншими методами.

«Ми зараз працюємо на державному рівні - реакція державних структур. Ми очікуємо, що спільними зусиллями спробуємо зламати цей стереотип, що склався в нашому суспільстві в частині того "що хочу, те й роблю на землі", і що немає відповідальності », - сказав Гавриленко.

1 березня, на території заповідника «Асканія-Нова» були виявлені трупи «червонокнижних» птахів, серед них: огарь, орлан-білохвіст, кречет, курганник, лунь польовий. Всього було знайдено 234 загиблих пернатих.

За словами директора заповідника Віктора Гавриленко, перелітні птахи годуються на полях, де постійно розсипають отруєне зерно. Найгірше те, що ситуація із загибеллю пернатих в подальшому може тільки погіршуватися, адже весняний переліт птахів тільки почався, а Херсонщина, як правило, є саме тим місцем, де вони зупиняються на відпочинок.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі