Верховна Рада підтримала зміни до Податкового кодексу, які мають вирішення питання оподаткування допомоги військовим без статусу учасника бойових дій.
«Моя правка щодо звільнення від оподаткування благодійної допомоги, що виплачується на користь військовослужбовців незалежно від наявності в них статусу учасника бойових дій – пройшла вже і зал», – повідомила членкиня фінансового комітету Галина Васильченко.
Яка ситуація зараз:
- згідно з підпунктом 1.54 статті 165 Податкового кодексу України, якщо волонтерський фонд передає допомогу не військовій частині, а безпосередньо військовому, то має сплатити 18% ПДФО та 1,5% військового збору;
- якщо допомогу передає волонтер, який є в реєстрі Державної податкової служби, – платити має військовий;
- від сплати податку звільняються лише військові, які мають статус учасника бойових дій (УБД), а таких лише близько 40% серед військовослужбовців.
Зміни до Податкового кодексу передбачають звільнення від оподаткування для волонтерів і військових з військовим квитком, але без статусу учасника бойових дій.
Чи мають сплачувати податки на зібрану допомогу волонтери або ті, для кого цю допомогу збирали? І з якими викликами під час війни стикаються громадські організації та волонтери? Про це читайте в інтерв’ю Ольги Чекіс із виконавчим директором «ІСАР Єднання» Володимиром Шейгусом: «Після вступу України до ЄС грошей, до яких звикло громадянське суспільство, буде набагато менше» на ZN.UA.