У Transparency International назвали головні загрози для України через рішення КСУ

Поділитися
У Transparency International назвали головні загрози для України через рішення КСУ Безвізовий режим з ЄС і фінансова допомога МВФ можуть бути заморожені
В організації вважають, що новий закон нівелює всі корупційні справи, які розслідувалися донині.

У Transparency International вважають однією з найбільших загроз для України у зв'язку з відміною КСУ статті 368-2 КК про незаконне збагачення - позбавлення безвізу і кредитів від МВФ. Також зазначається, що в разі прийняття нового закону він не матиме зворотної сили, а всі закриті зараз поточні справи залишаться закритими, що дозволить корумпованим чиновникам уникнути правосуддя.

"Якщо системні законодавчі проблеми в Україні не буде вирішено і справи про незаконне збагачення залишаться без розгляду, значна кількість антикорупційних досягнень в державі стане марними ... Справи чиновників, звинувачених у корупції, необхідно розслідувати, а верховенство права повинно бути відновлено. Якщо рішення знайдено не буде, є всі шанси, що безвізовий режим з ЄС і фінансова допомога МВФ будуть заморожені, а це в свою чергу загрожує економічному розвитку країни", - підкреслила Делія Феррейра Рубіо, голова правління Transparency International.

Нагадаємо, 26 лютого Конституційний суд скасував статтю Кримінального кодексу про незаконне збагачення. КСУ визнав статтю 368-2 неконституційною і такою, що суперечить принципу презумпції невинності. Рішення було винесено на закритому засіданні Великої палати КСУ.

Антикорупційна ініціатива EUACI зробила аналіз скасованої статті про незаконне збагачення і заявила, що аргументація Конституційного Суду про скасування закону сумнівна.

Через скасування закону Національне антикорупційне бюро буде змушене закрити кримінальні провадження стосовно службових осіб, підозрюваних і звинувачених у незаконному збагаченні. За час дії статті 368-2 НАБУ і САП зареєстрували по ній 100 кримінальних проваджень. 65 проваджень розслідуються, а матеріали по чотирьох справах разом з обвинувальними актами скеровані до суду. Але тепер всі вони будуть закриті на підставі рішення Конституційного суду.

Повідомлення про підозру за ст. 368-2 вручені екс-керівнику ДФС Мирославу Продану, першому заступнику голови СБУ Павлу Демчині, міністру інфраструктури Володимиру Омеляну, екс-співробітнику ГПУ Дмитру Сусу, екс-прокурору сил АТО Костянтину Кулику, голові Держаудиту Лідії Гавриловій. Також зареєстровані кримінальні провадження щодо народних депутатів Вадима Рабиновича, Олега Ляшка, Євгенія Дейдея, Максима Полякова та інших політиків і посадових осіб.

Ст. 368-2 передбачала покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 2 до 10 років з конфіскацією майна та забороною обіймати певні посади на строк до трьох років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі