Холодницький назвав кількість закритих справ про незаконне збагачення

Поділитися
Холодницький назвав кількість закритих справ про незаконне збагачення Голова САП нагадав, що фігурантами справ про незаконне збагачення були три десятки депутатів
За час дії статті 368-2 НАБУ і САП зареєстрували понад 100 кримінальних проваджень.

З 2015 року Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура зареєстрували 106 кримінальних проваджень за статтею про незаконне збагачення. 37 з них були закриті за відсутністю складу злочину, повідомив голова САП Назар Холодницький.

Він уточнив, що 65 провадженб розслідуються, а матеріали по чотирьох справи разом з обвинувальними актами направлені в суд. Але всі вони будуть закриті через рішення Конституційного суду. А підозрювані та обвинувачені стають, з точки зору закону, "чесними людьми", зіронізував прокурор.

"Я не можу погодитися з людьми, які кажуть, що ця стаття не давала ніякого результату.... Коли ми з НАБУ бачили всю картину..., ми йшли до кінця", - заявив Холодницький в ефірі телеканалу "1+1" у ніч на п'ятницю, 1 березня.

"Це відвертий удар по всій антикорупційної системі... не Можна говорити про ефективність або неефективність тієї чи іншої статті, не дочекавшись вироку суду...Не дали можливість довести справи до кінця.... Не можна вимагати від нас ефективності, коли нам таким чином "рубають руки", - обурився прокурор.

Холодницький запевнив, що НАБУ і САП дотримувалися принципу презумпції невинуватості, розслідуючи справи про незаконне збагачення. Саме тому частина виробництв були закриті на етапі досудового слідства.

"Ми розуміли, що з такою доказовою базою, ми не доведемо незаконне збагачення", - пояснив керівник САП.

Він також повідомив, що фігурантами справ про незаконне збагачення були топ-чиновники, судді, прокурори і близько 30 народних депутатів.

Конституційний суд скасував кримінальну відповідальність за незаконне збагачення 26 лютого, визнавши статтю 368-2 Кримінального кодексу неконституційною і такою, що суперечить принципу презумпції невинності. Рішення було винесено на закритому засіданні Великої палати КСУ.

28 лютого президент Петро Порошенко направив до Ради як невідкладний законопроект про введення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення.

Подання до КСУ щодо конституційності статті про незаконне збагачення 12 грудня 2017 року подали 59 народних депутатів – членів фракцій "Народного фронту", "Блоку Петра Порошенка", "Радикальної партії Олега Ляшка". "Опозиційного блоку" та груп "Відродження" і "Воля народу". Їх інтереси в суді представляв депутат від "Народного фронту" Павло Пинзеник.

Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення в Україні запровадили в 2015 році в рамках виконання Плану дій з візової лібералізації ЄС. Ця вимога також було включено в меморандум співпраці з Міжнародним валютним фондом.

У ЄС висловили стурбованість, у зв'язку зі скасуванням кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, а експерти антикорупційної ініціативи EUACI розкритикували рішення КСУ та його мотиваційну частину.

Ст. 368-2 передбачала максимальне покарання у вигляді позбавлення волі до 10 років з конфіскацією майна та забороною обіймати певні посади на строк до трьох років.

У НАБУ констатували, що змушені закрити 65 кримінальних проваджень за статтею про незаконне збагачення. Повідомлення про підозру за ст. 368-2 вручені екс-керівнику ДФС Мирославу Продану першому заступнику голови СБУ Павлу Демчині, міністру інфраструктури Володимиру Омеляну, екс-співробітнику ГПУ Дмитру Сусу, екс-прокурору сил АТО Костянтину Кулику, голові Держаудиту Лідії Гавриловій. Також зареєстровано кримінальні провадження щодо народних депутатів Вадима Рабіновича, Олега Ляшка, Євгена Дейдея, Максима Полякова та інших парламентарів і посадовців.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі