У столиці критично бракує шкіл і дитсадочків через стрімке зростання кількості новобудов

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У столиці критично бракує шкіл і дитсадочків через стрімке зростання кількості новобудов Попри брак шкіл, столицю продовжують забудовувати © Ольга Кононенко, ZN.UA
У Києві існуюча радянська мережа шкіл вже не може прийняти дітей, які мешкають у нових мікрорайонах.

Забудовники, рекламуючи свої об'єкти, посилаються на існуючу з 60-их-70-их років минулого століття комунальну інфраструктуру шкіл та дитячих садочків, однак існуюча мережа шкіл вже не може прийняти дітей, які мешкають в цих мікрорайонах.

Про це пише у своїй статті для DT.UA директор гімназії №179 Ірина Чернілевська.

"Наприклад, новобудови вкрай перевантажили гімназію №59. Ситуація вимагає швидкого і кардинального аналізу і виділення земельних ділянок для дитсадків і шкіл. До речі, будівництво садочка на пр. Науки, 63 на 120 місць не вирішить проблему, а зі школою ситуація вже критична, і якщо надалі зволікати, то і друга зміна не врятує! Землі для побудови школи просто немає, і директор гімназії №59 не один рік пробивала пропозицію зробити на території гімназії прибудову для початкової школи. Є надія - депутати Київради цього скликання погодили надання акту на землю і в майбутньому - виділення грошей на проектну документацію. Це шлях для вирішення проблем у ситуації, коли немає де побудувати соціальну інфраструктуру", - йдеться у статті.

Читайте також: Голосіївському лісу загрожує екологічна катастрофа через скандальне будівництво СБУ

За словами Чернілевської, не менш складна ситуація в мікрорайоні СШ №85 та ліцею №241 через побудову декількох житлових комплексів - Soho Residence, "Демієвський", "Голосієво", "Панорамний" та інш.
Загалом цей мікрорайон за останні 5 років збільшився на 3454 квартири, що також ставить навчальні заклади на межу другої зміни, йдеться у статті.

"До речі, СШ №85 - єдина в районі школа з російською мовою навчання; а ліцей №241, знаний у місті навчальний заклад, змушений був звільнити приміщення ДНЗ №131, де раніше розміщував свої перші класи. І тут директори готові до прибудов, бо землі у мікрорайонах шкіл вже немає, будівництво продовжується, а дітей - море", - наголошує автор.

Крім того, як ідеться у статті, сьогодні "гаряча", а завтра критична ситуація і по мікрорайону Теремки -1, де на максимумі працюють декілька шкіл через забудову ЖК "Кришталеві джерела", "Казка", будинків на вул.. Глушкова, Теремківській та інш.

Нагадаємо, СБУ надала можливість будувати на державних землях оборони комерційне житло компаніям, чий надприбуток від цієї угоди, найімовірніше, потече на далекі острови, йдеться у статті Тетяни Силіної для DT.UA стосовно скандального будівництва на території військової частини Е6642 на вул. Полковника Потєхіна, 9 у Києві.

Детальніше про наповненість столичних шкіл читайте у статті Ірини Чернілевської "Любимо дітей чи забудовників?" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі