У "справі Мартиненка" на суд тиснули 18 депутатів і три міністри - Ситник

Поділитися
У Директор НАБУ скаржиться на тиск у "справі Мартиненка" © Сайт партії "Народний фронт"
Минулого року суд повернув справу САП просто на першому ж засіданні.

У справі ексдепутата Миколи Мартиненка, підозрюваного у привласненні коштів держпідприємств "Енергоатом" і "СхідГЗК", майже два десятки народних депутатів і три міністри тиснули на суд, повідомив в інтерв'ю "Українському радіо" директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник.

"Повертаючись до справи Мартиненка - коли слухався запобіжний захід, у залі судового засідання перебувало 18 членів парламенту і три діючих міністри, які здійснювали безпосередній тиск на суддю. У таких умовах дійсно дуже важко здійснювати правосуддя", - зазначив він.

Таким чином, на думку Ситника, варто говорити не лише про корумпованість суддів, а про їхню "незахищеність перед певними процесами". Директор НАБУ наголосив також на важливості створення Антикорупційного суду.

"У цьому і була ідея створення Антикорупційного суду – і судді відбиралися іноземними експертами – що все ж таки правосуддя буде відрізнятися від того, коли судді керуються зовсім не законом, не доказами, а тими факторами, які зараз їх оточують", - зазначив він.

І додав, що у справах, які розслідувало Бюро, ще жоден вирок не набрав чинності, бо ж розглядати їх має саме Антикорупційний суд.

"Ще жодна справа не розвалена, тому що жодне рішення не набрало чинності, жоден виправдувальний вирок не набрав чинності. І це тільки перша інстанція", - заявив Ситник.

Нагадаємо, 20 квітня 2017 року детективи НАБУ затримали ексдепутата від фракції "Народний фронт" Миколу Мартиненка. 22 квітня Солом'янський районний суд Києва відмовив в арешті Мартиненка та відпустив його на поруки народних депутатів.

У травні минулого року САП скерувала до суд справу Миколи Мартиненка і групи осіб. Їм інкримінують ч. 5 статті 191, ч. 3 статті 209 (легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом), ч. 1 статті 255 (створення злочинної організації) КК України.

Мартиненка звинувачують у заволодінні коштами ДП "НАЕК "Енергоатом" при укладенні та виконанні контрактів на постачання чеського обладнання на загальну суму 6,7 млн євро. І заволодінні коштами ДП "СхідГЗК" у розмірі 17,28 млн доларів шляхом купівлі-продажу уранового концентрату через австрійську компанію-посередника (так звану "прокладку").

21 червня суд повернув САП справу Миколи Мартиненка й інших осіб, підозрюваних у відмиванні коштів, отриманих злочинним шляхом, для усунення недоліків.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі