У соцмережах з'явилися шахраї, які спекулюють на допомозі у 1000 гривень

Поділитися
У  соцмережах з'явилися шахраї, які спекулюють на допомозі у 1000 гривень © weerapat/depositphotos.com
Навчіть своїх близьких не довіряти всіляким повідомленням та не переходити за сумнівними посиланнями

Як тільки держава започатковує якісь ініціативи, пов'язані з фінансовою підтримкою, одразу активізуються різного гатунку шахраї, які обманюють довірливих громадян - найчастіше це пенсіонери або люди, які не дуже обізнані з новітніми технологіями.

У мережі ширяться посилання на фейкові акаунти Мінсоцполітики, які нібито обіцяють виплати 1000 гривень від держави. У зв’язку з цим в відомстві закликають громадян та ЗМІ, які можуть поширювати ці дані, не довіряти таким повідомленням та не переходити за відповідними посиланнями.

Про нову шахрайську схему попередив Інформаційний спротив.

«Це шахрайські ресурси, перехід на які вимагає персональні дані карток, в результаті чого шахраї можуть отримати доступ до ваших коштів. Наголошуємо: уся достовірна інформація щодо оформлення грошової підтримки у 1000 гривень буде розміщена на офіційних ресурсах уряду. А можливість отримати 1000 грн в рамках програми «Зимова єПідтримка» буде здійснюватися через офіційний застосунок «Дія»», – наголошують у міністерстві.

Нагадаємо, 25 жовтня президент Зеленський анонсував нову програму «ЄПідтримка», у рамках якої кожна людина в Україні протягом зими отримуватиме тисячу гривень.  Як пояснив перший заступник міністра економіки Олексій Соболев, державну допомогу українцям з грудня нараховуватимуть на віртуальну картку програми «Національний кешбек», яку можна відкрити через «Дію». Гроші можна буде використати протягом зими.

Пам'ятайте: ніякі об'яви у соцмережах щодо фінансової допомоги, навіть "підкріплені" авторитетом відомих осіб, не відповідають дійсності. Виконувати поради шахраїв означає втратити і свої кошти, не тільки ті, що обіцяні державою.

Більшість українців (73%) найімовірніше не розпізнають «тривожних дзвіночків», які вказують, що вони зіткнулися зі злочинцями в мережі. Також кожен другий українець принаймні раз потрапляв на гачок шахраїв, а 17% ставали жертвами обману неодноразово. Про це свідчить дослідження Stay Secure, проведене аналітичним центром Wakefield Research 2023 року на замовлення Visa.

«Зважаючи на стрімке зростання частки цифрових платежів, зараз як ніколи важливо, щоб споживачі розуміли мову шахрайства та залишалися насторожі», — пояснює Чарльз Лобо, керівник відділу ризиків Visa в регіоні Центральної та Східної Європи, Близького Сходу та Африки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі