У Києві розпочався Об'єднавчий Собор, в якому беруть участь церковні ієрархи, священики і миряни, повідомляє прес-служба Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП). Вони представляють три православні церкви – УПК КП, Українську автокефальну православну церкву (УАПЦ) та Українську православну церкву Московського патріархату (УПЦ МП).
Повідомляється, що перші дві церкви взяли участь у Соборі на рівні своїх Архієрейських соборів, УПЦ МП представлена окремими представниками єпископату, кліру та мирян. Перед початком зборів у храмі Малої Софії була відслужена божественна літургія, після чого відбулася реєстрація учасників Об'єднавчого Собору.
Президент Петро Порошенко також присутній на Соборі. Як повідомляє BBC Україна, на територію Софії заїхав і спікер Верховної Ради Андрій Парубій.
Головувати на зборах має представник Вселенського патріарха митрополит Галльський Еммануїл. Очікується, що в Соборі братимуть участь більше 40 ієрархів УПЦ КП, 14 - УАПЦ і від кількох осіб до кількох десятків представників УПЦ МП.
Як повідомляє "Громадське", на Об'єднавчий Собор прибули лише два вмитрополита від УПЦ Московського патріархату - митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр (Драбинко) та митрополит Вінницький і Барський Симеон.
11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав надання автокефалії Українській помісній церкві. Синод визнав канонічними ієрархів і таїнства УПЦ КП і УАПЦ, визнав недійсною накладену Москвою на патріарха Філарета анафему і скасував надане у 1686 році московському патріарху право висвячувати київського митрополита.
13 листопада УПЦ МП ухвалила постанову про відмову підтримати автокефалію та припинення євхаристичного спілкування з Константинополем.
13 грудня речник УПЦ Київського патріархату архієпископ Євстратій (Зоря) повідомив, що Томос щодо автокефалії голові помісної православної церкви, якого оберуть на Об'єднавчому соборі, вручить Вселенський патріарх у Константинополі 6 січня.
Детальніше про майбутнє православного устрою в Україні читайте у статті Катерини Щоткіної "Просто автокефалія" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".