У скорботній ході в Києві в день 80-річчя Голодомору взяли участь шість тисяч осіб

Відео
Поділитися
У скорботній ході в Києві в день 80-річчя Голодомору взяли участь шість тисяч осіб У скорботній ході в Києві в день 80-річчя Голодомору взяли участь шість тисяч осіб © telegraf.com.ua
Біля Національного меморіалу пам'яті жертв голодоморів відбулися панахида, яку провели патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет та єпископ Української греко-католицької церкви Богдан Дзюрах.

У скорботній ході, яка проходить в Києві в день 80-ї річниці Голодомору взяли участь 6 тисяч осіб. У руках люди тримають плакати "Голодомор - геноцид" і національні прапори з чорними стрічками. Жодної партійної символіки в учасників ходи не було. На чолі колони несли великий банер зі словами Василя Симоненка : "Народ мій є, народ мій завжди буде".

Представники молоді пошили в одне полотно послання людей з різних регіонів України тим співвітчизникам, які будуть вшановувати пам'ять жертв голоду через 20 років. Полотно буде зберігатися в меморіалі.

Біля Національного меморіалу пам'яті жертв голодоморів відбулися панахида, яку провели патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет та єпископ Української греко-католицької церкви Богдан Дзюрах. До участі в панахиді запрошені представники віх церков та релігійних організацій в Україні, дипломатичні представники, громадськість.

В 16:00 - загальнонаціональна хвилина мовчання, під час якої мільйони українців запалять свічки біля Меморіалів Голодомору та на вікнах своїх домівок. Громадський комітет із вшанування пам'яті жертв Голодомору закликає усіх українців запалити о 16:00 свічку пам'яті на своєму вікні та прийти на жалобні заходи.

У всіх обласних центрах України о 16:00 на центральних площах пройдуть жалобні заходи, загальнонаціональна хвилина мовчання та акція "Запали свічку пам'яті".

Кияни зможуть приєднатися до акції "Запали свічку пам'яті" на території Національного меморіалу пам'яті жертв Голодомору з 13:00 до 20:00.

Як Голодомор зробив нас нацією

Нагадаємо, в Україні сьогодні, 23 листопада, відзначають 80-ту річницю Голодомору 1932-1933 років - День пам'яті жертв Голодомору. Цьогорічне вшанування пам'яті жертв Голодомору присвячене доброчинцям - тим людям, які в непростий час чинили добро, рятуючи від голоду співвітчизників у 1932-1933 роках. У всіх обласних центрах України на центральних площах пройдуть жалобні заходи,загальнонаціональна хвилина мовчання та акція "Запали свічку пам'яті". Пом'януть жертв Голодомору також і в багатьох країнах світу.

Вперше пам'ятна дата була встановлена в 1998 році указом Президента Леоніда Кучми і називалася Днем пам'яті жертв Голодомору. У 2000 році назва була змінена на "День пам'яті жертв Голодомору і політичних репресій". У 2007 році, згідно зі зміною, внесеною указом Президента Ющенка, став називатися Днем пам'яті жертв голодоморів. Відзначається щорічно в четверту суботу листопада.

Голодомор 1932-1933 роках, став наслідком організованих заходів керівників УРСР та СРСР, викликав масову загибель сільського населення України і півдня Росії, переважну більшість якого становили українці. На думку сталінського режиму, українське селянство становило серйозну загрозу Радянській владі на території України. Під час голодомору, за офіційними даними, загинули близько 9 мільйонів, а за неофіційними - до 13 мільйонів жителів всієї країни. Крім Голодомору 1932-1933 років. в історії України були зафіксовані голодомори 1921-1923 годаов та 1946-1947 років.

У 2002 році Україна відзначала 70-річчя масової загибелі жителів республіки від голоду у 1932-33 роках. В ході проведених заходів керівництво республіки наполягало на міжнародному офіційному визнанні цього голодомору геноцидом українського народу.

у деяких дослідженнях (У тому числі західних фахівців) автори доводять, що Голодомор відповідає загальноприйнятому визначенню геноциду. Голодомор як геноцид українського народу сталінським режимом у 1932-1933 р. офіційно визнаний урядами України, Австралії, Угорщини, Ватикану, Латвії, Литви, Естонії, Італії, Аргентини, Канади, Грузії, Польщі, США, Іспанії, Перу, Чехії, Колумбії, Андорри, Бразилії, Еквадору, Мексики, Парагваю, Словаччини, Чехії, Чилі.

Офіційне вшанування пам'яті жертв Голодомору, в тому числі, визнання його геноцидом українського народу, розпочалося за ініціативи української діаспори у США та Канаді. Так, починаючи з 1983 року, в столиці канадської провінції Альберта місті Едмонтоні, в мерії міста щорічно проводиться відзначення річниці Голодомору. На офіційній частині заходу традиційно присутні мер міста і керівники провінції. Біля входу до мерії встановлений перший в світі пам'ятний знак на вшанування річниці Голодомору "Розірване кільце життя". У 1988 році Конгрес США, а у 1989 році - Міжнародна комісія юристів офіційно визнали голодомор 1932-33 років актом геноциду проти української нації.

23 жовтня 2008 року Європарламент визнав Голодомор в Україні злочином проти людства і висловив співчуття українському народу. !zn

Читайте також:

На сайті Держархіву відкрилася виставка документальних свідчень про Голодомор

Нове дослідження НАН України оцінило втрати від Голодомору в 4,5 мільйона осіб

Від Голодомору постраждала половина українських сімей

У Києві пам'ять жертв Голодомору вшанують панахидою та хвилиною мовчання

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі