У системі підвищення кваліфікації педагогів Україні стане у пригоді польський досвід

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У системі підвищення кваліфікації педагогів Україні стане у пригоді польський досвід Щоб система підвищення кваліфікації педагогів перестала бути формальністю, потрібно демонополізувати ринок післядипломної освіти та збільшити якість та різноманіття відповідних курсів. © teachers.egfi-k12.org
Щоб система підвищення кваліфікації педагогів перестала бути просто формальністю, потрібно демонополізувати ринок післядипломної освіти та збільшити якість та різноманіття відповідних курсів.

В системі підвищення кваліфікації, обов'язкової для педагогів, потрібно орієнтуватися на досвід Польщі, яка демонополізована ринок післядипломної освіти: кошти на професійну підготовку вчителів виділяються школам, а вчитель сам вирішує, які курси в якій установі прослухати. Про це пише у статті для ZN.UA голова комітету Верховної Ради з питань науки і освіти Лілія Гриневич.

"Необхідно дати вчителю вибір - де і які курси проходити. Так зробила Польща. Наші західні сусіди демонополизировали ринок післядипломної освіти. Там кошти на професійну підготовку вчителів виділяються школам, а вчитель сам вирішує, які курси в якій установі прослухати, що призвело до конкуренції між закладами підвищення кваліфікації і, отже, - до збільшення різноманіття і якості курсів", - зазначила Лілія Гриневич.

В Україні ж, за словами Гриневич, діюча система підвищення кваліфікації значною мірою перетворилася в формальність, що дозволяє пройти чергову атестацію, але не спрямовану на даний професійний розвиток.

"Підвищенням кваліфікації вчителів займаються обласні інститути післядипломної освіти. З одного боку, вчителі зобов'язані проходити там курси підвищення кваліфікації. У них практично немає вибору - де і чому саме вчитися. З іншого - у інститутів післядипломної освіти немає особливої мотивації розширювати пропозицію курсів та підвищення їх якості, так як фінансування від цього не залежить, а учительський контингент все одно до них прийде", - зазначила Гриневич.

Детальніше про це читайте у статті Лілії Гриневич "Слово вчителю" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn

Читайте також:

Міносвіти проведе для вчителів курси викладання російської мови як другої іноземної

Українські студенти їдуть навчатися в Росію, Німеччину та Польщу

Польські вузи заманюють українських студентів високою стипендією і хорошими гуртожитками

Університет Шевченка запустив перші в Україні безкоштовні онлайн-курси

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі