У четвер, 28 листопада, розпочинається Різдвяний (або Пилипівський) піст. Православні його ще називають Чотиридесятницею, бо піст триває 40 днів - до самого передодня світлого свята.
Посту можуть не дотримуватися: хворі, літні люди, вагітні, діти і люди, зайняті на важкій фізичній роботі.
Правила дотримання постів кожен повинен порівняти зі своїми силами, зі ступенем своєї підготовки. Піст - це аскетичний подвиг, що вимагає підготовки. Люди, які зважилися на цей подвиг спонтанно, починають постити надто суворо, швидко стають дратівливими, а це вже точно не є благодаттю. Найчастіше людина припиняє постити вже на другий-третій день.
Кожен сам повинен визначити, скільки йому потрібно їжі і пиття, потім потроху треба зменшувати кількість. Однак доводити себе до виснаження не варто. Охочі дотримуватися посту повинні порадитися з досвідченим духівником, розповісти йому про свій духовний та фізичний стан і попросити благословення на здійснення посту.
Спочатку Різдвяний піст тривав усього сім днів, однак, у 1166 році за рішенням патріарха Луки Хрисоверга він став у православ'ї сорокаденним. Основне призначення посту - щоб у свято Різдва люди могли "з чистими серцем, душею і тілом зустріти Сина Божого".
Варто пам'ятати, що у період з 2 по 6 січня піст посилюється. У ніч з 6 на 7 січня зі сходженням першої зірки піст закінчується. !zn
Читайте також:
Церква зібралася відучувати від свавілля українських міліціонерів
Соціологи підрахували кількість вірян: третина населення Землі - християни, чверть - мусульмани