У православних і греко-католиків настав різдвяний святвечір

Поділитися
У православних і греко-католиків настав різдвяний святвечір
На Святвечір закінчується багатоденний піст, і схід першої зірки символізує народження Христа.

У понеділок, 6 січня, православні віруючі і греко-католики відзначають навечір'я Різдва Христового, або різдвяний святвечір.

6 січня у віруючих закінчується Різдвяний піст, який тривав з 28 листопада. Цей пост був встановлений ще у часи раннього християнства спеціально для того, щоб до дня Різдва православні християни очистили себе покаянням, молитвою і стриманістю.

Різдвяний піст завершується після настання темряви, або появи на небі першої зірки, яка символізує зірку, що зійшла над Віфлеємом у момент народження Ісуса. Згідно з Євангелієм, побачивши її, східні мудреці прийшли поклонитися Немовляті Христу і принесли Йому свої дари

Святвечір буває двічі на рік - напередодні свят Різдва Христового та Богоявлення (Водохреща). За традицією, цього дня, прийшовши з храму після ранкової служби, віруючі утримуються від вживання їжі до вечора, а в різдвяний святвечір - до появи на небі першої зірки.

За монастирським статутом в цей день на трапезі покладається тільки кутя - варена пшениця (або рис) з медом, звідки і походить назва.

Православна церква встановила традиції святкування надвечір'я Різдва Христового вже в IV столітті. У V столітті Константинопольський патріарх Анатолій, а потім Анатолій і Софроній Єрусалимські, Косма Таюмський і Іоанн Дамаскін написали для святкування Різдва Христового священні співи, якими Церква по цю пору прославляє цю радісну подію.

Різдво входить до числа двунадесятих свят і відзначається 25 грудня. Церкви, використовують юліанський календар, святкують 7 січня за григоріанським календарем (у XX-XXI століттях).

Українські православні церкви, Російська, Єрусалимська, Сербська, Грузинська православні церкви і Афон, а також Українська греко-католицька церква і ряд інших восточнокатолических церков святкують 25 грудня за юліанським календарем (т. зв. "старим стилем"), що відповідає 7 січня сучасного григоріанського календаря.

Константинопольська (крім Афону), Антіохійська, Олександрійська, Кіпрська, Болгарська, Румунська, Елладська і деякі інші православні церкви святкують 25 грудня за новоюліанським календарем, який до 1 березня 2800 року буде збігатися з григоріанським календарем, тобто одночасно з іншими християнськими конфесіями, відзначають Різдво за "новим стилем". !zn

Читайте також:

Майдан приготував різдвяну програму

На Новий рік та Різдво в Україні буде плюсова температура, сніг не передбачається

Папа римський Франциск привітав католиків з Різдвом Христовим

Католики, протестанти та частина православних з 24 на 25 грудня відзначають Різдво

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі