Посольство України у Вірменії дало поради українцям, які планують подорож до цієї країни або знаходяться там зараз. Дипломати рекомендують утриматися від поїздок на деякий час, адже напередодні у Нагірному Карабаху з новою силою спалахнув «заморожений» конфлікт між Вірменію та Азербайджаном.
«У зв’язку із загостренням воєнного конфлікту між Вірменією та Азербайджаном, Посольство України в Республіці Вірменія рекомендує тимчасово утриматись від поїздок до Вірменії, а також закликає громадян України, які вже перебувають на території держави, зберігати пильність і бути обережними», - йдеться у повідомленні.
Крім того, українцям не радять відвідувати ділянки, наближені до вірмено-азербайджанського кордону та самопроголошеного Нагірного Карабаху.
На території Вірменії (відучора) і Азербайджану (відсьогодні) діє воєнний стан, тож додатково треба дотримуватись певних правил:
- зберігати спокій та не реагувати на провокації;
- завжди мати при собі документ, що засвідчує особу; відомості про групу крові свою та близьких родичів, можливі проблеми зі здоров’ям (алергію на медичні препарати тощо);
- вивчити місця розташування сховищ поблизу роботи, навчання чи місць частого відвідування (магазини, дорога до роботи, медичні заклади тощо); намагатися уникати інших малознайомих місць ;
- при виході із приміщень, пересуванні сходами багатоповерхівок і під час руху до сховища дотримуватись правила правої руки (як при русі автомобільного транспорту) з метою уникнення тисняви; пропускати вперед та надавати допомогу жінкам, дітям, літнім людям та інвалідам;
- уникати місць скупчення; при появі озброєних людей, військової техніки, заворушень варто негайно залишити район;
- у разі потрапляння у район обстрілу треба якнайшвидше дістатись укриття, якщо його немає поруч – використати як сховище нерівності рельєфу (канави, окопи, заглиблення від вибухів тощо).
Також не варто: підходити до вікон, стояти чи бігати під час обстрілу; спостерігати за перебігом бойових дій; конфліктувати з озброєними людьми; хизуватися зброєю або схожими на неї предметами; підбирати покинуті зброю та боєприпаси.
У разі потреби українці зможуть звернутися по допомогу до посольств і консульств України у Вірменії:
Адреса: Єреван, Арабкір, вулиця 29, буд. 5/1
Телефони: (+ 374-10) 25-65-41; (+ 374-10) 22-97-27; (+ 374-77) 10-02-73 (виключно у разі загрози життю чи загибелі громадян України)
Електронна пошта: emb_am@mfa.gov.ua
Нагадаємо, вранці 27 вересня карабахський конфлікт спалахнув з новою силою. Сторони конфлікту – Вірменія та Азербайджан – звинуватили один одного в наступальних діях і ракетному обстрілі житлових кварталів у регіоні Арцах (нинішній Нагорний Карабах і прилеглі території).
Баку почало наступ в Нагірному Карабаху, прагнучи відновити суверенітет над регіоном. Найближчі дні покажуть, чи вдасться Азербайджану досягти своєї мети. Поки ж азербайджанська армія взяла під контроль шість населених пунктів регіону і кілька стратегічних висот в зоні конфлікту. Про те, що відбувається в Нагірному Карабаху, читайте в статті Володимира Кравченка «Осіннє загострення».