В Україні почав свою роботу Віртуальний музей російської агресії.
Про це на своїй сторінці в Twitter повідомив колишній заступник генерального прокурора України Гюндуз Мамедов.
"Від ідеї до реалізації — понад рік. Перший у світі віртуальний музей збройної агресії Росії. Будь-хто у світі зможе дізнатися про факти, обставини скоєння злочинів, причини виникнення збройного конфлікту і його наслідки, відновити хронологію https://rusaggression.gov.ua/ua/home.html", - написав Мамедов в соцмережі.
Зараз на сайті музею оприлюднена інформація про Крим. Всього планується 20 кейсів, пов'язаних з окупацією півострова. Кейси про Донбас з'являться пізніше.
У сайту музею дві мовні версії — українська та англійська. Над віртуальним музеєм спільно працювали Український інститут національної пам'яті, МЗС, Офіс генпрокурора, Мінкульт, міжнародний фонд "Відродження", правозахисні групи.
"#ПравоНаПравду - гарантія неповторення збройного конфлікту в майбутньому. Другий блок е-музею повинен розповісти про... контролі Росії на Донбасі і спроби Росії захопити південний схід України", - написав колишній заступник генпрокурора.
#ПравоНаПравду -гарантія неповторення Збройних конфлікту в Майбутнього. І другий важлівівій блок е-музею має розказати про Ефективний контроль ?? на Донбасі та спроба ?? относительно Захоплення Південного Сходу??. pic.twitter.com/Ol2xiPtY8w
- Гюндуз Мамедов/Gyunduz Mamedov (@MamedovGyunduz) October 19, 2021
На сайті музею наведені свідчення очевидців, архівні джерела, усні історичні джерела, інформація ЗМІ, рішення і резолюції міжнародних організацій, фото і відеоматеріали. Є розділи "Події", "Карта" та "Терміни".
Інформація є вірогідною та об'єктивною, тому, що вона базується на даних, підтверджених офіційними українськими та міжнародними організаціями.
Раніше повідомлялося, що міністр оборони США Ллойд Остін закликав владу Росії припинити війну проти України, припинити дестабілізацію в Чорному морі та вздовж українських кордонів.
Також раніше повідомлялося, що Росія вперше на восьмому році збройної агресії проти України провела вибори в Державну думу не тільки в окупованому Криму, а й залучила до "голосування", в тому числі онлайн, жителів тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей. Вибори на окупованих українських територіях міжнародне співтовариство не визнало.
Колишній заступник генерального прокурора України Гюндуз Мамедов пише, що після виборів стало відомо про мільярдні вливання РФ в окуповану частину Донбасу, на соціально-економічний розвиток, що є свідченням встановлення ефективного контролю за окупованими територіями.