Комітет з питань міграції Парламентської Асамблеї Ради Європи закликав російську владу припинити будь-яку фінансову та військову підтримку бойовиків ОРДЛО, йдеться в поширеному організацією повідомленні.
Наголошується, що комітет стурбований гуманітарною ситуацією, яка є наслідком війни в Донбасі та анексії Криму Російською Федерацією.
Так, в проекті резолюції, який був напрацьований на підставі доповіді Егідіуса Варейкіса і підтриманий комітетом, міститься заклик до всіх держав-членів "використовувати спільні політичні зусилля, щоб покласти край конфлікту та стражданням цивільного населення".
Усі сторони війни закликають "звільнити і обміняти усіх військовополонених та осіб, затриманих під час війни", а також забезпечити захист цивільних осіб і повний доступ до основних послуг.
Крім того, підтриманий комітетом текст закликає владу РФ припинити всю фінансову та військову підтримку незаконних збройних угруповань в Донецькій і Луганській областях, а також забезпечити дотримання прав людини та безпеку всіх людей, що проживають в анексованому Криму і забезпечити до півострову безперешкодний доступ міжнародних організацій.
У свою чергу українській владі рекомендують привести Кримінальний кодекс у відповідність з положеннями міжнародного гуманітарного права, прийняти законодавство про гуманітарні дії з розмінування та переглянути закон про гуманітарну допомогу, щоб полегшити процедуру доставки допомоги постраждалим територіям.
За даними комітету, більше 4 мільйонів людей потребують гуманітарної допомоги. Загалом конфлікт в Донбасі забрав життя понад 10 тисяч осіб. Кількість поранених людей перевищила 24 тисячі. Крім того, кількість внутрішньо переміщених осіб становить понад 1,6 млн і майже півмільйона шукають притулку за кордоном, більшість з них - в Росії.
Повідомляється, що ПАРЄ обговорить проект резолюції на своєму наступному пленарному засіданні, яке відбудеться в Страсбурзі з 22 по 26 січня.
Раніше повідомлялося, що російська делегація в 2018 році не повернеться до Парламентської асамблеї Ради Європи. За словами сенатора РФ Олексія Пушкова, перспективи повернення представників Росії в організацію у січні немає.
У листопаді генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд повідомив про те, що організація, яку він очолює, розглядає можливість скасування санкцій, введених проти Росії за анексію Криму і збройну агресію проти України.
Росія була позбавлена права голосу в ПАРЄ у квітні 2014 року - відразу після анексії Криму та початку військових дій в Донбасі. За російськими парламентаріями збереглося лише право бути присутніми та виступати на засіданнях асамблеї, а також працювати в комітетах. Після цього РФ на знак протесту відмовилася від участі в сесіях ПАРЄ і перестала виділяти гроші до "каси" організації.