Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд повідомив, що організація, яку він очолює, розглядає можливість скасування санкцій, введених проти Росії за анексію Криму та збройну агресію проти України.
В інтерв'ю виданню Financial Times, опублікованому в неділю, 26 листопада, він пояснив, що в Раді Європи побоюються негативних наслідків ймовірного виходу Росії з організації, передає "Радіо Свобода".
"Ніхто не хоче давати сигнал, що ми приймаємо анексію Криму. Справа не в підриві цієї принципової позиції", - запевнив Ягланд, додавши, що Рада Європи "в перспективі мати на увазі мандат", який передбачає "захист прав людини в Росії, в Криму і будь-де на континенті".
Генсек Ради Європи назвав можливий вихід РФ з організації дуже небажаним, так як Конвенція 1949 року про права людини і Європейський суд з прав людини, контроль над функціонуванням яких здійснює ПАРЄ, "вкрай важливі для російських громадян".
"Це буде негативна подія і для Європи. У нас буде Європа без Росії. Це буде великим кроком назад для Європи", - підкреслив Ягланд.
Як повідомлялося раніше, в Парламентській Асамблеї Ради Європи зареєстрований запит на проведення незапланованих дебатів про зняття санкцій з РФ і відновлення участі російської делегації у роботі ПАРЄ.
Росія була позбавлена права голосу в ПАРЄ у квітні 2014 року - відразу після анексії Криму та початку військових дій на Донбасі. За російськими парламентаріями збереглося лише право бути присутніми та виступати на засіданнях асамблеї, а також працювати в комітетах. Після цього РФ на знак протесту відмовилася від участі в сесіях ПАРЄ і перестала виділяти гроші в "касу" організації.