Так звані "парламенти" "ДНР" і "ЛНР" у понеділок, 27 лютого, проголосували за внесення відповідних змін до "податкового законодавства" "республік", повідомляє "Остров".
У разі, якщо розташовані на окупованій території українські підприємства не укладуть угоди з "податковими агентами" ОРДЛО, терористи погрожують запровадити на них "зовнішнє управління" і провести "націоналізацію".
Раніше ватажків терористичних організацій "ДНР" і "ЛНР" Олександр Захарченко та Ігор Плотницький поставили "ультиматум": якщо не буде зупинена блокада ОРДЛО, вони припинять поставки вугілля через лінію розмежувань і запровадять зовнішнє управління на підприємствах.
Раніше Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб також надало DT.UA перелік українських приватних підприємств-експортерів, що працюють на неконтрольованих територіях (без уточнення обсягів поставок продукції на експорт):
Група компаній "Метінвестхолдинг" (6 874 особи):
ПАТ "Єнакіївський металургійний завод" (випускає металопродукцію безперервнолитої заготовки, кутки, швелери, балки, профілі для судно- і машинобудування, а також арматурний прокат для будівництва);
СП ВАТ "Метален - сталь";
ЗАТ "Макіївський металургійний завод" (продукція - чавун, сталь і феросплави).
Корпорація "Індустріальний союз Донбасу" (7238 осіб).
Серед країн імпортерів корпорації ІСД - Білорусь, Болгарія, Угорщина, Німеччина, Єгипет, Колумбія, Литва, ОАЕ, Польща, Росія, Румунія, Саудівська Аравія, Словаччина, Туреччина, Україна, Хорватія, Чехія і Естонія.
ПАТ "Алчевськкокс" (продукція: кокс доменний, кокс доменний із трамбованої шихти, горішок коксовий, коксовий дріб'язок, а також супровідна продукція - бензол сирий кам'яновугільний, смола кам'яновугільна, кислота сірчана, амонію сульфат коксохімічного виробництва);
ПАТ "Экоэнергія";
ПАТ "Алчевський металургійний комбінат" (випускає металургійну і коксову продукцію).
Нагадаємо, 25 січня ветерани АТО, серед яких народні депутати Семен Семенченко, Тарас Пастух та Володимир Парасюк заявили про початок блокади переміщення залізницею товарів через лінію розмежування з окупованими районами Луганської та Донецької областей. "Штаб блокади торгівлі з окупантами" перекрив рух потягів на ділянці Гірське – Золоте, в Бахмуті та станції Фенольна.
В уряді стверджують, що постачання вугілля з окупованої території немає альтернативи, і заявляють, що блокада ОРДЛО підриває енергетичну безпеку країни. 15 лютого на позачерговому засіданні Кабміну було прийнято постанову про запровадження надзвичайних заходів у енергетиці.
Наступного дня президент Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО "Про невідкладні заходи щодо нейтралізації загроз енергетичній безпеці України та посилення захисту критичної інфраструктури" від 16 лютого.
Детальніше про значення та наслідки транспортної блокади ОРДЛО читайте в статті Оксани Сироїд "Скальпель" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".