У Нацслужбі здоров’я розповіли про результати перевірки кількості «кисневих» ліжок у регіонах

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У Нацслужбі здоров’я розповіли про результати перевірки кількості «кисневих» ліжок у регіонах
У службі нагадали, що лікарні, визначені для лікування пацієнтів з ковідом, віддають під це не всі свої ліжка.

У Харкові кажуть, що ліжка, які були заявлені як забезпечені киснем, такими не були. Чи є ситуація із завищеною кількістю «кисневих» ліжок типовою для всієї України? Як так вийшло і що Нацслужба здоров’я може з цим зробити, ZN.UA запитало в заступниці директора Департаменту програми медичних гарантій НСЗУ Анни Фенчак.

У службі нагадали, що протягом 2020 року МОЗ виділяло субвенцію з держбюджету місцевим бюджетам на забезпечення киснем. На місцях більшістю областей тоді було ухвалено рішення закупити кисневі концентратори, замість централізованого проведення кисню. Це була швидка реакція на епідемію, що розвивається, хоча потрібно було не просто задовольнити тимчасову потребу, а більш серйозне і далекоглядне рішення.

«Дійсно, при перевірках на місцях ситуація з киснем виявляється різна. Але тут є ще можливий момент. Лікарні, визначені для лікування пацієнтів з ковід, віддають під це не всі свої ліжка. Наприклад, у Харківській області ковідні тільки 50% ліжок», - розповіла вона в інтерв’ю редакторці відділу «Соціум» Аллі Котляр.

У ситуації, коли кількість пацієнтів, що потребують лікування, стрімко збільшується, вона пропонує переглядати маршрути пацієнтів, зокрема пацієнтів у невідкладних станах. Тобто пацієнти, які потребують кисневої підтримки, не маючи при цьому ковідного діагнозу, мають бути госпіталізовані в окремі місця.

Але якщо є лікарні, які більше працюють на планових пацієнтів (а зараз планові госпіталізації не рекомендовані), і у них є кисневі точки, то потрібно розширювати ліжка в них, залучаючи ліжка, до яких уже підключено кисень.

«На жаль, ми не можемо впливати на такі речі напряму. Організація надання медичної допомоги є повноваженням місцевих органів влади. Обладнання закладів киснем – це капітальні видатки, які, відповідно до бюджетного законодавства, не є частиною Програми медичних гарантій», - підсумовує вона.

Докладніше про те, чому не вистачає місць в лікарнях, куди поділися лікарі, що передбачають «ковідні» пакети в Програмі медичних гарантій і яких змін у них слід очікувати вже завтра, читайте в інтерв’ю Анни Фенчак «Лікарні. Червона зона», яке для читачів ZN.UA записала Алла Котляр.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі