У Нацслужбі здоров'я розповіли, як можна забезпечити гідні зарплати медикам і не вдарити по пацієнтах

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У Нацслужбі здоров'я розповіли, як можна забезпечити гідні зарплати медикам і не вдарити по пацієнтах © euro2008.lenta.ru
В Україні дуже мало лікарень, де керівництво взагалі обговорює з колективом, як розподіляти кошти, наголошує Наталія Гусак.

У січні уряд затвердив постанову щодо підвищення базових зарплат медикам. Разом із тим загострилися ризики, що медзаклади спрямовувати гроші на зарплати замість закупівлі ліків для пацієнтів. Також лунали заяви, що зарплати у структурі грошового фонду лікарень мають складати 75%.

Які є запобіжники, щоб не допустити підвищення коштом заощадження на ліках? Чи нормальним є вищезгаданий розподіл? Відповіді на ці запитання редакторка відділу «Соціум» ZN.UA Алла Котляр шукала у розмові із головою НСЗУ Наталією Гусак «Пацієнт може обирати, куди йти – туди, де хороший лікар, або туди, де він отримає повністю безкоштовні медичну допомогу і ліки».

«А скільки з коштів НСЗУ йшло на закупівлю медвиробів, медпрепаратів тощо за попередніх два роки? Яка сума коштів йшла на якісь інші речі, які взагалі не стосуються того, що ми вкладаємо в зобов’язання надавача виконувати за кошти НСЗУ?», - коментує співрозмовниця.

За її словами, звіти про доходи та витрати надавачів збираються щоквартально і свідчать, що замість закупівлі безкоштовних препаратів, медвиробів для пацієнтів, великий обсяг коштів керівництво закладів необґрунтовано витрачало на те, що бюджетним кодексом визначено як зобов’язання засновників закладів – капітальні видатки, енергоносії.

«Ми бачили надавачів, у яких в структурі витрат за кошти НСЗУ закупівля медвиробів та препаратів складала лише декілька відсотків. Тому це варто обговорювати. Це болісне питання. Є різні міркування...», - пояснює Гусак.

На думку очільниці НСЗУ, пацієнт може обирати, куди йти – туди, де хороший лікар, або туди, де він отримає повністю безкоштовну медичну допомогу, буде забезпечений ліками і медвиробами.

«В публічному просторі дискусія зараз іде, що медвироби і препарати важливіше. А я кажу: обсягу ПМГ при хорошому управлінні достатньо для того, щоб і пацієнт був з безкоштовними ліками, і щоб нарешті подивитися на мотивацію медперсоналу під іншим кутом зору», - наголошує вона.

В Україні дуже мало лікарень, де керівництво взагалі обговорює з колективом, як розподіляти кошти, отримані за договорними зобов’язаннями з НСЗУ. І дуже мало де медичні колективи беруть участь у цьому розподілі, розповідає Гусак. «Я думаю, що такі дискусії в закладах мають розпочатись. Сподіваюсь, ця постанова дасть їм старт», - підсумовує голова НСЗУ.

Про думку голови НСЗУ щодо підвищення зарплат медперсоналу можна прочитати в інтерв’ю Алли Котляр «Голова НСЗУ Наталія Гусак: «Пацієнт може обирати, куди йти – туди, де хороший лікар, або туди, де він отримає повністю безкоштовні медичну допомогу і ліки».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі