У НАБУ розповіли, коли зможуть прослуховувати підозрюваних

Поділитися
У НАБУ розповіли, коли зможуть прослуховувати підозрюваних НАБУ поки прослуховувати нікого не може © tengrinews.kz
Низку нормативно-правових актів ще належить привести у відповідність із недавніми змінами до КПК України.

Національне антикорупційне бюро не зможе користуватися правом на "прослушку" підозрюваних у корупційних злочинах до приведення у відповідність із законом відповідних нормативно-правових актів.

"Закріплення в КПК України права НАБУ на "прослушку" - це справжня перемога. Однак скористатися ним НАБУ зможе не одразу. Насамперед потрібно привести у відповідність з положеннями статті 263 КПК України нормативно-правові акти, якими на сьогоднішній день врегульовані процедури установлення та використання технічних засобів, що забезпечують проведення оперативно-розшукових заходів та негласних слідчих (розшукових) дій зі зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж, та побудувати інфраструктуру, яка забезпечуватиме практичну реалізацію наданих НАБУ повноважень.", - йдеться в повідомленні прес-служби відомства на сторінці в Facebook.

В бюро зазначили, що процес вимагає підготовки складних технічних рішень у взаємодії з уповноваженими державними органами та операторами телекомунікацій, та висловили сподівання, що цей процес завершиться якомога швидше.

"Зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж, як і раніше, буде відбуватися винятково за санкцією суду. Проте надалі, маючи судове рішення, НАБУ не доведеться знайомити з ним СБУ, всі дії будуть починатися і завершуватися безпосередньо в Національному бюро", - відзначають в бюро.

Так звана "прослушка" - це можливість НАБУ отримувати корисну розслідування кримінальних корупційних злочинів інформацію з телекомунікаційних мереж операторів зв'язку самостійно, без посередництва" інших структур, що мінімізує можливий витік інформації про розслідування НАБУ.

4 жовтня 330 народних депутатів прийняли в цілому проект закону, який в тому числі дає право НАБУ та ДБР на самостійне прослуховування. Початковий проект закону передбачав надання генпрокурору права санкціонувати негласні слідчі дії, включаючи "прослушку", обшуки і затримання народних депутатів без згоди Верховної Ради. Однак депутати, включаючи фракцію "Слуга народу", відмовилися голосувати за ці норми. У свою чергу в Центрі протидії корупції заявили про те, що депутати фактично залишили в силі депутатську недоторканність, незважаючи на скасування її в Конституції України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі