Національної антикорупційне бюро протягом 2016-2017 року, відповідаючи на інформаційні запити держконцерну "Укроборонпром", чотири рази згадувало компанію "Оптимумспецдеталь" у зв'язку з розслідуванням її протиправної діяльності. Фотокопії відповідних документів були опубліковані на офіційному сайті НАБУ ввечері у вівторок, 12 березня. При цьому в Бюро підкреслили, що не складали "списків фіктивних компаній" і не виключали з них фірму, пов'язану з сином колишнього заступника секретаря РНБО Ігорем Гладвским і його бізнес-партнерами. Якщо ж її в якійсь із відповідей немає, це означає, що в запиті "Укроборонпрому" фірма не згадувалася.
"НАБУ взагалі не уповноважена на те, щоб давати довідки про фіктивність. Так само, як і формувати або вести перелік / реєстр компаній, які є фіктивними... Державний концерн "Укроборонпром" неодноразово звертався до НАБУ з проханням надати інформацію про компанії-контрагенти. Відповіді НАБУ стосувалися виключно тих компаній, про які запитував "Укроборонпром", - пояснили в Бюро.
У НАБУ підкреслили, що в усіх чотирьох відповідях, де згадується "Оптимумспецдеталь" зазначені факти її протиправної діяльності.
"Ці дані зібрані під час досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактом заволодіння коштами ДП "Харківський бронетанковий завод" при поставці протягом 2014-2016 рр .. запчастин і комплектуючих до бронетанкової техніки", - уточнили в НАБУ.
У заключній частині журналістського розслідування Лесі Іванової та Bihus.Info повідомляється про те, що правоохоронним органам було відомо про махінації з закупівлями підприємств "Укрооборонпрома" у компаній, пов'язаних з сином екс-першого заступника секретаря РНБО Ігорем Гладковским і його бізнес-партнерами Віталієм Жуковим і Андрієм Рогозою. Протягом декількох років Жуков і Рогоза платили правоохоронцям хабара за те, щоб розслідування "спускали на гальмах". Серед іншого, згадується факт, що НАБУ в січні 2017 року виключило "Оптимумспецдеталь" зі списку сумнівних компаній. Завдяки цьому "Укроборонпром" "розморозив" виплати компанії за контрактами.
Рада громадського контролю НАБУ закликав Артема Ситника відсторонити від посад фігурантів журналістського розслідування: першого заступника директора НАБУ Гізо Углаву, заступника Третього відділу I підрозділу детективів Головного підрозділу детективів НАБУ Олега Борисенка і детектива цього ж підрозділу Дмитра Литвиненка.
Розслідування Bihus.Info присвячено масштабних розкраданнях в "Укроборонпромі", до яких причетні посадові особи, наближені до президента Петра Порошенка. Зокрема, перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський, його син Ігор з безнес-партнерами Віталієм Жуковим й Андрієм Рогозою, а також нинішній голова "Укроборонопрому" Павло Букін.
Відзначимо, що голову "Укроборонпрому", а також трьох з п'ячти членів наглядової ради держконцерну призначає президент.
26 лютого Національне антикорупційне бюро відкрило кілька нових справ за фактом масштабних розкрадань в оборонній сфері України. Розслідування розпочато за ч .5 статті 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).
"Дзеркало тижня. Україна" неодноразово публікувало матеріали про корупцію та масштабні зловживання в оборонному секторі. Докладніше читайте у матеріалі DT.UA "Злочинні схеми в оборонпромі: чому розслідування Bihus.Info не може бути фейковим" та статті Дмитра Менделєєва "Мародери країни відрубаних рук" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".