Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв'язку з рішенням Генеральної прокуратури Росії направити справу української льотчиці Надії Савченко для розгляду по суті в Донецький міський суд Ростовської області.
Про це повідомляє прес-служба відомства.
"Очевидно, що усі без винятку сфабриковані звинувачення щодо неї будуть спростовані захистом у ході судового засідання. Однак Росія за всяку ціну прагне приховати політичну розправу над народним депутатом України, членом делегації України в Парламентській Асамблеї Ради Європи від уваги міжнародної громадськості та правозахисних організацій. Цим рішенням Росія вкотре продемонструвала свою віддаленість від загальновизнаних принципів демократії, законності, верховенства права та відкритості", - йдеться в офіційній заяві МЗС.
"Міністерство закордонних справ України вимагає від російської сторони негайно звільнити Надію Савченко та забезпечити повне виконання своїх зобов'язань по міжнародному праву і Мінськом домовленостями", - наголошується в повідомленні.
Раніше МЗС України категоричний протестувало у зв'язку з новими безпідставними і сфабрикованими російською владою звинуваченнями проти незаконно ув'язненої української льотчиці Надії Савченко.
Українська льотчиця Надія Савченко була викрадена в зоні бойових дій в Луганській області на початку липня 2014 року і вивезена на територію РФ. На даний час її утримують під вартою в Москві.
У Росії Савченко звинувачують у причетності до загибелі російських журналістів в зоні конфлікту в Донбасі. СК РФ розповів історію про те, як бойовики відпустили Савченко і вона сама перейшлакордон. Така версія подій викладена в матеріалах слідства, оприлюднених на засіданні суду по справі Савченко 6 травня. Так обвинувачення намагається довести, що Савченко винна ще й в незаконному перетині кордону з РФ.
Адвокати Савченко дану версію вважають абсурдною. Це опис подій не співпадає з версією самої Савченко і української влади. Незадовго після її затримання російськими силовиками під час розмови з консулом Савченко підтвердила, що її в липні 2014-го її незаконно й насильно (в наручниках і з мішком на голові) перемістили на територію РФ "де терористи передали її особам у камуфляжній формі".
26 жовтня 2014 року на позачергових виборах Савченко була обрана народним депутатом за списком партії "Батьківщина". Верховна Рада делегувала в ПАРЄ. 24 квітня 2015 року Слідчий комітет РФ пред'явив Савченко остаточне звинувачення у нібито пособництві вбивства двох і більше осіб та незаконному перетині кордону.
21 травня її адвокат Марк Фейгін заявив, що попереднє слідство завершено. Фейгін зазначив, що Савченко звинувачують за трьома епізодами: пособництво у вбивстві російських журналістів, незаконний перетин кордону Росії, а також замах на вбивство п'яти осіб.
6 травня Басманний суд Москви продовжив термін арешту Савченко до 30 червня. Московський міський суд 10 червня за клопотанням Слідчого комітету РФ продовжив термін арешту Савченко ще на три місяці - до 30 вересня, всього до 15 місяців утримання під вартою.