"Участь нейтральних професійних медіаторів, фасилітаторів діалогу, має особливе значення. Готуємося до проведення спеціальної роботи з усіма сторонами конфлікту", - говорить Скалецька.
Чвари необхідно професійно залагодити і спільно продовжувати реформу, впевнена міністр охорони здоров'я.
Нагадаємо, що працівники Міністерства охорони здоров'я виступили з відкритим листом до прем'єр-міністра Олексія Гончарука щодо ситуації в міністерстві. У ньому наголошується, що незважаючи на задекларовану новим керівництвом стратегію продовження реформи медицини, насправді робота МОЗ вже майже місяць як паралізована, а від керівників директоратів вимагають звільнення.
Серед перерахованого зазначено відсутність підписів під документами з закупівель і постачання ліків для важкохворих пацієнтів, заблоковані закупівлі машин екстреної медичної допомоги, призупинено процес автономізації ряду великих медичних установ - Інституту раку, Інституту серця і ОХМАТДИТ, заблоковані документи і рішення для нормальної роботи Нацслужби здоров'я, яка забезпечує роботу та фінансування понад 1000 медичних установ первинки, програми "Доступні ліки".
У коментарі DT.UA гендиректор Департаменту медичних послуг Оксана Сухорукова зазначила, що тиск на працівників почався майже відразу після зміни міністра. Зазначимо, що керівники директоратів були обрані на посади в Міністерстві охорони здоров'я на основі результатів незалежних конкурсів.
При цьому раніше нова міністр охорони здоров'я Зоряна Скалецька заявила, що реформа медицини буде продовжуватися в тому ж вигляді, в якому її планував попередній Кабмін, однак її другий етап стартує не 1 січня, а 1 квітня 2020 року.