В Україні не було зареєстровано жодного летального випадку, причиною якого стало щеплення проти коронавірусу. Про це повідомляє директорка департаменту фармаконагляду Державного експертного центру МОЗ Тетяна Башкатова.
Вона розповіла, що кількість випадків, після яких в громадян внаслідок щеплення було зафіксовано несприятливі події, тримається на рівні 0,1%. До того ж проявляється це у вигляді звичайних для медиків побічних ефектів - почервоніння шкіри, головний біль, нездужання, міалгія (м'язовий біль), підвищення температури тіла тощо.
Також експертка повідомила про дуже низьку частоту випадків анафілаксії - 14 на близько 17 мільйонів щеплень.
"Профіль безпеки вакцин від COVID-19 є сприятливим і користь значно перевищує ризик", - цитує МОЗ слова Башкатової.
Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко наголосив, що рівень госпіталізацій пацієнтів із COVID-19 в Україні нині перебуває на плато (ефект плато – часовий проміжок, впродовж якого певні характеристики залишаються незмінними) після тримісячного зростання.
Він також додав, що минулого тижня в Україні зробили рекордну кількість щеплень від коронавірусу за тиждень - 1,74 млн.
Драматична суперечка між вакцинаторами та антивакцинаторами — явище глобальне, хоча й має місцевий, український, колорит. Простими суперечностями в життєвих установках ситуації не пояснити. На думку соціального психолога Олега Покальчука, збіглися дві нерозв’язні масштабні обставини, а пандемія послужила детонатором загальної напруги. Детальніше про це читайте в його статті "Філософія антивакцинаторства".