У МОЗ розповіли, де лікарням взяти гроші на підвищення зарплат медикам

Поділитися
У МОЗ розповіли, де лікарням взяти гроші на підвищення зарплат медикам © zik.ua
Лікарі повинні отримувати не менше 20 тисяч грн, медперсонал – не менше 13,5 тисяч.

Цього місяця українські медики повинні отримати підвищені зарплати: ставка лікаря має бути не меншою за 20 тисяч грн, медсестри чи медбрата – не менше 13,5 тисяч. Медзаклади, які не зможуть  виконати урядову постанову, отримають фінансування за окремим пакетом від НСЗУ.

Пакет матиме чіткі цілі по кожній лікарні з визначення її місця у спроможній мережі та приведення фінансових показників у відповідність до успішних закладів, пояснюють у МОЗ.

На кожну лікарню, яка отримуватиме додаткове фінансування, чекає перевірка Держаудитслужби: наскільки ефективно керівник закладу розпоряджається коштами, яке фінансування лікарня отримує від НСЗУ та який його відсоток витрачається на заробітну плату.

Перевірки чекатимуть й на лікарні, де медпрацівників примусово переводять на неповну ставку, залишаючи працювати повний робочий день. 

«Хочу наголосити, що керівник закладу охорони здоров'я, який вирішить «зекономити» бюджет лікарні за рахунок лікаря чи медсестри, примусово перевівши їх на неповну ставку, отримає покарання. Для цього вже є відповідні механізми», - зазначив заступник міністра охорони здоров’я Олексій Яременко.

Зокрема, постраждалі працівники можуть подати скаргу до Державної служби з питань праці, а її фахівці зобов’язані провести інспекційну перевірку, за результатами якої на керівника мед закладу може бути накладено штраф у 65 тисяч грн.

Нагадаємо, підвищення зарплат медикам «під ялинку» обіцяв президент України Володимир Зеленський. «Вперше зарплата лікарів зросла за рік вдвічі. З нового року, з 1 січня, вона складатиме мінімум 20 тисяч гривень. Середня заробітна плата лікаря в державі Україна буде 24 тисячі гривень», - заявив він, виступаючи з посланням до парламенту.

Однак у Програмі медичних гарантій (ПМГ) підвищення зарплат не закладено. Зарплати входять в тариф. Використання коштів здійснюється згідно з фінансовими планами медичних закладів, які погоджуються засновниками. Тож будь-яке централізоване рішення щодо підвищення зарплатні медикам може носити лише рекомендаційний характер.

МОЗ та НСЗУ розпочали роботу з органами місцевого самоврядування, департаментами охорони здоров’я для того, щоб використання коштів на 2022 рік було сформовано правильно. Однак результат навряд чи буде стовідсотковим. До того ж є побоювання, що підвищення зарплати медперсоналу подекуди відбуватиметься за рахунок ліків для пацієнтів.

Докладніше читайте у статті Алли Котляр «Хто заплатить за лікування? У профільному комітеті ВР обговорюється законопроєкт про впровадження співоплат» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі