Напередодні нового навчального року в Центрі громадського здоров'я нагадали батькам про те, які довідки необхідні в школу по профогляду для дитини. Профілактичні огляди - це можливість вчасно виявити порушення у дітей і вчасно почати лікування.
Так, дитині знадобиться довідка форми № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов'язкового медичного профілактичного огляду». Її може видати педіатр або сімейний лікар після огляду дитини. При необхідності лікар може направити дитину на вакцинацію, базові аналізи або до вузьких спеціалістів.
Перед вступом до першого класу потрібно відвідати таких лікарів і пройти такі аналізи: дитячий хірург, дитячий ортопед-травматолог, дитячий офтальмолог, стоматолог, інші спеціалісти за показами, аналіз крові на гемоглобін і інші аналізи за показаннями.
Діти, які вже вчаться в школі, повинні проходити медичний огляд один раз на рік, але не обов'язково робити це перед самим навчальним роком. Можна перенести похід до лікаря на будь-який інший час, щоб не створювати черг перед першим вересня.
Медичні огляди учнів входять в Програму медичних гарантій і є безкоштовними. Для консультації вузьких фахівців педіатр або сімейний лікар створить електронний напрям.
Довідка форми № 063/у «Карта профілактичних щеплень». У ній є вся інформація про проведені щеплення або ревакцинації, яка може знадобитися зокрема медичним працівникам медичних установ. Цю довідку можуть попросити принести, якщо ваша дитина, наприклад, змінила школу або робила планові або пропущені щеплення.
Якщо дитина була вакцинована відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень, їй не будуть проводити вакцинацію або ревакцинацію - відповідно, дані в карті профілактичних щеплень не оновлюються і довідку приносити не потрібно.
Також МОЗ закликало батьків вакцинувати дітей до початку нового навчального року. У МОЗ також нагадують, що відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень діти отримують захист від 10 інфекційних захворювань: коклюшу, дифтерії, правця, кору, паротиту, краснухи, туберкульозу, гемофільної інфекції типу b (ХІБ-інфекції), гепатиту В та поліомієліту.