Вона наголосила на тому, що фінансова звітність має бути опублікована незалежно від того, чи йдеться про державні кошти, чи про благодійні внески батьків.
"Окрім беззаперечного факту, що закон має виконуватись, існує й інше – у суспільстві побутує міф, що батьки практично повністю фінансують освіту. Очевидно, що це не так. Прозора фінансова звітність, по-перше, допоможе нам оцінити, скільки реально коштів зараз українське суспільство вкладає у шкільну освіту і яку частку складає цей тіньовий бюджет освіти, а, по-друге, нарешті дати нашим батькам прозору картину того, на що витрачаються їхні кошти", - цитує Гриневич прес-служба МОН.
Вона закликала керівників управлінь освіти "разом визначити оптимальну дату, коли ми можемо вимагати від усіх шкіл оприлюднення цих даних". Згодом датою оприлюднення було визначене 1 грудня поточного року.
"Думаю, що варто, аби ви на місцевому рівні закріпили цей термін відповідним документом. Тоді протягом грудня потрібно провести моніторинг виконання закону. На жаль, у нас часто буває так, що якщо вимога закону не підкріплена певною відповідальністю – вона просто не виконується. Тому, було б правильно, якби ті заклади, які не виконають вимогу, понесли відповідальність, наприклад, керівники отримали догану", – додала міністр.
Як повідомлялося раніше, 28 вересня набув чинності новий закон України "Про освіту".
Він передбачає переведення середньої школи на 12-річну систему освіти, а також підвищення мінімальної заробітної плати вчителів до трьох мінімальних зарплат протягом 2018-2023 років. Згідно із законом, повинна зрости й роль державної мови в системі освіти.
Детальніше про новий закон "Про освіту" читайте в інтерв'ю міністра освіти Лілії Гриневич у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".