"З 1 по 5 серпня, абітурієнти повинні принести документи до університетів для зарахування на бюджет. 6 серпня будуть оприлюднені списки зарахованих на держзамовлення. Заява на навчання на контракті можна написати до 10 серпня, вже 12 серпня списки зарахованих на контракт будуть готові", – цитує заступника міністра прес-служба МОН.
Совсун додала, що Міністерство звернулася до керівництва вищих навчальних закладів з проханням не пропонувати абітурієнтам писати заяви на контракт вже зараз.
"Така проблема існує вже не один рік. Втупники слухають приймальну комісію і приносять документи на контракт. А після того, як з'являється інформація, що абітурієнт пройшов на бюджет, він намагається забрати свої документи, але університет не віддає йому оригінали, або сильно затягує цей процес", – пояснила заступник глави МОН
Совсун запевнила, що в цьому році у рекордної кількості абітурієнтів є шанси вступити на бюджетні місця, і рекомендувала вступником не писати заяви на контракт раніше 1 серпня.
27 липня, о 18:00 завершилася подача заяв до вищих навчальних закладів, в ході якої українські виші прийняли 2 млн 11 тисяч 62 заяви від 584 тисяч абітурієнтів.
В тому числі, на ступінь підготовки бакалавра було подано 1 млн 344 тис. 171 заяву; на молодшого бакалавра – 86 заяв; на ступінь магістра – 271 828 тис. заяв, на молодшого спеціаліста – 260 тис. 584 заяви і на спеціаліста – 134 939 заяв.
Серед найбільш популярних серед абітурієнтів внз – КНУ ім. Т. Шевченка (62 тисячі 409 заяв), ЛНУ ім. Івана Франка (56 тис. 622 заяви); НУ "Львівська політехніка" (понад 54 тис. заяв), НТУ "Київський політехнічний інститут" (47 тисяч) та Київський національний торговельно-економічний університет (40 тис. заяв).
Вступна кампанія до вищих навчальніих закладів в Україні розпочалась 11 липня.
Детальніше про особливості та проблеми вступної компанії 2016 року читайте в статті Оксани Онищенко "Вступ-2016 гримуча суміш ЗНО, іспитів та пільг" для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".