Гриневич розширила перелік пільговиків прямо перед вступною кампанією

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
"Дзеркало тижня" зібрало інформацію практичного характеру — те, що допомагає вступнику 11-класснику і його батькам зрозуміти, як подавати документи, оцінити, які шанси у нього особисто і які у конкурентів © Андрій Товстиженко, DT.UA
Вступна кампанія цього року значно більш популістська і спрямована на збільшення кількості пільг і можливостей вступу в обхід ЗНО.

Міністерство освіти і науки 14 червня зареєструвало наказ за підписом міністра Лілії Гриневич, якими вносить зміни в "Конституцію" вступної кампанії - "Умови прийому на навчання до вищих навчальних закладів".

Як пише своїй статті в DT.UA Оксана Онищенко, "міняти щось в заздалегідь установлених правилах гри - це, м'яко кажучи, не зовсім коректно щодо тих, для кого ці правила написані. Однак, справедливості заради, слід сказати, що більшість нововведень зумовлені новими законами, які Верховна Рада приймала вже у 2016 році (до речі, за участю нинішнього міністра освіти, а тоді - голови парламентського комітету з питань освіти і науки Лілії Гриневич".

Вже змінені правила містять перелік з 12 пунктів. Зокрема, право на першочергове зарахування отримали члени збірних команд України; шахтарі, що мають стаж підземної роботи не менше трьох років; особи, які є внутрішньо переміщеними тощо.

При цьому спочатку в Умовах прийому на 2016 рік, затверджених ще міністром Сергієм Квітом у жовтні 2015 року, список тих, хто має право на першочергове зарахування, містив тільки чотири перших пункти. Решта додані червневим наказом Гриневич.

Крім того, зараз на реєстрації в Мін'юсті лежить ще один наказ Міносвіти про затвердження документа, що описує механізм вступу для абітурієнтів з Донбасу. І оскільки вступ для зазначених абітурієнтів пов'язаний з пільгами, це питання стосується всіх абітурієнтів.

"Очевидно, що завдяки прийнятим ВР законів і запропонованими Міністерством освіти змінам, вступна кампанія цього року значно більш популістська і "політкоректна", ніж торішня. Вона спрямована на збільшення кількості пільг і можливостей вступу в обхід ЗНО", - зазначає автор матеріалу.

Нагадаємо, що за даними опитування фонду "Демократичні ініціативи", 90% учасників тестування довіряють системі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).

Докладніше читайте у матеріалі Оксани Онищенко "Вступ-2016: гримуча суміш ЗНО, іспитів та пільг" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі