"Наразі невідома кількість осіб, зниклих безвісти в результаті конфлікту – за оцінками, з початку 2014 року зникли понад 1,5 тисячі людей. Порахувати точну кількість важко, оскільки конфлікт досі триває, а інформація не зводиться. З цим має зарадити Єдиний реєстр, передбачений законом", - наголосили у МКЧХ. Та додали, що чекають на швидку імплементацію закону.
Крім реєстру, в організації також привітали передбачене законом створення Національної комісії з питань осіб, зниклих безвісти. Члени комісії займатимуться консолідацією та координацією зусиль урядових установ, які опікуватимуться питаннями розшуку та ідентифікації зниклих безвісти та підтримки їхніх сімей.
"Обнадійливим є те, що в прийнятому законі прописаний принцип державної підтримки тих сімей осіб, зниклих безвісти, які залишилися без годувальників. Ми хотіли б також наголосити на тому, що владі слід розробити порядок комплексного реагування на багатосторонні потреби сімей осіб, зниклих безвісти, які містять низку юридичних, адміністративних, фінансових та психосоціальних проблем", - зазначив голова делегації МКЧХ в Україні Алан Ешліманн. І додав, що організація готова продовжити надавати підтримку для задоволення цих та інших потреб сімей.
За даними директора Харківської правозахисної групи Євгена Захарова, за три роки російської агресії на сході України зникли чотири тисячі осіб. Він зазначив, що з 2014 року правозахисники фіксували випадки насильницького зникнення людей по обидва боки від лінії розмежування в Донбасі.
"З 2014 року по кінець 2017 року в Донецькій області зникли 2 тисячі 727 осіб, з них 1 тисячу 302 так і не знайшли. У Луганській області за цей самий період зникли 1 тисяча 205 осіб, доля 572-х досі невідома", - підкреслив Захаров.