"З початком конфлікту 2014 року насильницькі зникнення траплялися ледь не щодня. Степана Чубенка зняли з поїзда в Донецьку за синьо-жовту стрічку, катували бойовики батальйону "Керч" і вбили. Не казали, де тіло, брехали, вимагали викуп...", - розповів правозахисник на брифінгу в Києві у понеділок, 11 червня.
За словами Захарова, випадки зникнення людей зафіксовані й на підконтрольній Україні території.
"На підконтрольній Києву території відомий випадок зникнення Олександра Менчонка в липні 2014 року, виявилося, що він був у бійців батальйону "Айдар", які забрали його машину. Його знайшли закопаним та ідентифікували по аналізу ДНК", - додав він.
Загалом у звіті Харківської правозахисної групи міститься інформація про 80 зниклих на окупованій та 57 – на підконтрольній Україні території Донецької і Луганської областей.
"За даними поліції і місцевої влади, з 2014 року по кінець 2017 року в Донецькій області зникли 2 тисячі 727 осіб, з них 1 тисячу 302 так і не знайшли. У Луганській області за цей самий період зникли 1 тисяча 205 осіб, доля 572-х досі невідома", - підкреслив Захаров.
Нагадаємо, в листопаді 2017 року суд заочно засудив бойовиків "ДНР" Вадима Погодіна (" Керч"), Максима Сухомлинова ("Буба") і Юрія Москальова ("Жора") до довічного ув'язнення за вбивство неповнолітнього Степана Чубенка в 2014 році.
Наприкінці червня ЗМІ повідомили про те, що в окупованому Криму затримано колишнього командира батальйону "Керч" Вадима Погодіна. Його перевезли до СІЗО Сімферополя.
У липні 2017 року Генеральна прокуратура України звернулася в прокуратуру РФ із проханням про видачу Погодіна. Мати вбитого юнака закликала Генпрокуратуру домогтися екстрадиції підозрюваного у вбивстві її сина з окупованого Криму.
Наприкінці липня російська "Нова газета" повідомила про те, що до вбивства українця Чубенка в окупованому Донбасі причетні троє бойовиків, двоє з яких перебувають у Росії, один - в окупованому Криму.