У миротворців ООН і спостерігачів ОБСЄ в Донбасі будуть різні завдання - генсек ОБСЄ

Поділитися
У миротворців ООН і спостерігачів ОБСЄ в Донбасі будуть різні завдання - генсек ОБСЄ Генсек ОБСЄ розповів про те, чого чекає від введення в Донбас миротворчої місії ООН © AFP
В організації переконані в тому, що поява миротворчої місії ООН в Донбасі не буде простою та швидкою.

Спостерігачі ОБСЄ готові запропонувати миротворцям ООН власні знання та фахові навички в тому випадку, якщо місія все ж буде введена в Донбас, повідомив генеральний секретар ОБСЄ Томас Гремінгер.

Але навіть у цьому випадку завдання миротворчої місії ООН та Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ відрізнятимуться, підкреслив він.

"Зараз, дивлячись на різні пропозиції, можна прийти до розуміння того, що чіткого розуміння ще немає, і процес прийняття цього рішення не буде простим. ОБСЄ готова приєднатись до обговорення і запропонувати власні знання та фахові навички. ... Якщо рішення буде прийнято, то буде чітке розмежування завдань між миротворчою місією ООН і роботою ОБСЄ, зокрема СММ, для того щоб можна було досягти позитивного впливу на ситуацію на місцях", - заявив Гремінгер на брифінгу в Києві у четвер, 14 вересня.

Генсек ОБСЄ також розповів про те, що напередодні увечері в середу, 13 вересня, обмінявся думками з цього питання з президентом України Петром Порошенком.

Перший заступник міністра закордонних справ україни Вадим Пристайко повідомив про те, що Україна внесе письмовий варіант ініціативи про введення миротворчої місії ООН в Донбас після узгодження з країнами-партнерами.

Нагадаємо, 5 вересня президент РФ Володимир Путін заявив про те, що допускає присутність миротворців ООН в Донбасі, проте вважає, що миротворчі сили повинні знаходитися виключно на лінії розмежування. Він також дав МЗС РФ доручення внести відповідну резолюцію Раді безпеки ООН.

У той самий день постійний представник Росії в Організації Об'єднаних Націй Василь Небензя повідомив про те, що РФ вже направила в керівні органи ООН проект резолюції про розміщення миротворчого контингенту в Донбасі. Проте російські пропозиції не отримали в ООН належної підтримки.

Детальніше про те, чи з'являться "блакитні каски" в Донбасі, читайте в матеріалі Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі