За словами Слободяна, з 2015 року, коли президент України Петро Порошенко вперше озвучив ідею можливої появи миротворців ООН в Донбасі, Держприкордонслужба розглядала різні варіанти виходу на тимчасово непідконтрольну Україні ділянку російсько-українського кордону.
"І один з цих варіантів - нам також допомагатимуть представники миротворчої місії. Якщо це рішення буде прийнято в ООН, у нас є алгоритм дій на випадок, якщо з нами візьме під охорону непідконтрольну ділянку кордону і миротворча місія", - додав речник ДПСУ.
Перший заступник міністра закордонних справ україни Вадим Пристайко повідомив про те, що Україна внесе письмовий варіант ініціативи про введення миротворчої місії ООН в Донбас після узгодження з країнами-партнерами.
Нагадаємо, 5 вересня президент РФ Володимир Путін заявив про те, що допускає присутність миротворців ООН в Донбасі, проте вважає, що миротворчі сили повинні знаходитися виключно на лінії розмежування. Він також дав МЗС РФ доручення внести відповідну резолюцію Раді безпеки ООН.
У той самий день постійний представник Росії в Організації Об'єднаних Націй Василь Небензя повідомив про те, що РФ вже направила в керівні органи ООН проект резолюції про розміщення миротворчого контингенту в Донбасі. Проте російські пропозиції не отримали в ООН належної підтримки.
Детальніше про те, чи з'являться "блакитні каски" в Донбасі, читайте в матеріалі Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".