Вбивство журналіста Павла Шеремета має бути розслідуваним так, щоби ні у кого в Україні не виникало сумнівів щодо доказової бази, заявила очільниця Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Оксана Коляда на своїй сторінці у Facebook.
Міністерка зазначила, що особисто знає фігурантів - Владислава та Інну Грищенків, Андрія Антоненка, Юлію Кузьменко, Яну Дугарь, й перебіг цієї справи її хвилює. Також вона вважає великим плюсом публічність процесу, оскільки зацікавлені сторони можуть слідкувати за перебігом і давати свою оцінку, вживати відповідних дій.
При цьому, на думку міністерки, оскільки фігуранти є авторитетами у ветеранському і волонтерському русі, відділяти справу від образу усього руху вже не вийде й чим би усе не завершилось – програє держава, насамперед репутаційно.
Коляда також зауважила, що ступінь вини визначить лише суд й Міністерство ветеранів готове надати весь спектр правової допомоги, не даючи при цьому оцінку справи по суті.
"З огляду на чутливість теми, суспільну значимість фігури самого Павла Шеремета, а також фігур підозрюваних, рівень доказової бази має бути абсолютно ПЕРЕКОНЛИВИМ. Для всіх. У разі, якщо виникатимуть найменші сумніви у адекватності звинувачень, репутаційні ризики держави будуть збільшені у рази", - йдеться у публікації Коляди.
Журналіст Павло Шеремет трагічно загинув 20 липня 2016 року в результаті підриву автомобіля. Вибух стався о 7:45 ранку, коли він виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в Києві.
У лютому 2017 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков казав, що слідство встановило людей, які могли бути причетні до вбивства Шеремета, а також можливих свідків злочину.
12 грудня 2019 року керівництво поліції повідомило, що у вбивстві Шеремета підозрюють дитячого кардіохірурга і волонтерку Юлію Кузьменко, рок-музиканта і бійця ССО Андрія Антоненка і військового медика Яну Дугарь. У справі також фігурує подружжя добровольців Владислав та Інна Грищенки. Поліція вважає, що вони можуть володіти інформацією про вбивство Шеремета. За версією слідства, мотивом вбивства була "дестабілізація суспільно-політичної ситуації". Вірогідних замовників назвати не змогли.
13 грудня Печерський суд відправив Дугарь під цілодобовий домашній арешт, а Антоненка та Кузьменко взяв під варту на 60 діб без права внесення застави.
Колеги Шеремета з "Української правди" піддали сумніву озвучену поліцією версію щодо мотивів вбивства.
Детальніше читайте в матеріалі DT.UA "Що відомо про вбивство Павла Шеремета".